Reklama

37-latek znęcał się nad rodziną. Został od niej odizolowany na 14 dni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

37-latek znęcał się nad rodziną. Został od niej odizolowany na 14 dni - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Z ustaleń mundurowych wynika, że mężczyzna od pewnego czasu miał znęcać się nad rodziną. Funkcjonariusze skorzystali z nowego prawa jakie daje im ustawa antyprzemocowa i odizolowali mężczyznę od rodziny.

31 grudnia, przed godz. 4 nad ranem, brzozowscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z domów na terenie gminy Dydnia (powiat brzozowski). Po przybyciu na miejsce okazało się, że 37-latek swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia swojej żony i dzieci. Aby zapewnić im bezpieczeństwo, policjanci zatrzymali mężczyznę. 

- Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że 37-latek miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

- wyjaśnia asp. sztab. Monika Dereń z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

14 dni izolacji

Szczegółowe rozpoznanie sytuacji rodziny przez dzielnicową, wykazało zasadność wydania wobec mężczyzny zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. 

- 37-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie, jednak z tego nie skorzystał i podał policjantom adres swojego pobytu. Już następnego dnia w obecności mundurowych, zabrał z mieszkania przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania przez niego pracy.

- czytamy w komunikacie.

Zgodnie z ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane Policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy