Reklama

30 lat MALTRETOWAŁ żonę

Opublikowano:
Autor:

30 lat MALTRETOWAŁ żonę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Janusz O. jest podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Po kolejnej interwencji policjanci skuli go kajdankami i odwieźli do aresztu.

Lista przewinień 56-letniego mieszkańca Woli Wielkiej jest długa. Prokuratura Rejonowa w Dębicy zarzuca mu, że po pijaku wywoływał awantury domowe, znieważał żonę wulgaryzmami, zakłócał ciszę nocną, groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, niszczył artykuły gospodarstwa domowego, szarpał za ubranie, uderzał, nie wpuszczał jej do domu i ograniczał kontakty. Przy czym te wszystkie sytuacje zaczęły się w... 1989 roku i trwały do października tego roku.

- 10 października podczas interwencji policji pomimo obecności funkcjonariuszy groził żonie, że ją zabije, jak tylko wróci po zatrzymaniu. A gdy z funkcjonariuszami opuszczał miejsce zamieszkania groził, że zrobi z żoną porządek, odkręci gaz i wysadzi dom w powietrze

- poinformował prokurator Prokuratury Rejonowej w Dębicy Jacek Żak.

Janusz O. przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu w części - to znaczy do tego, że ubliżał żonie. Kategorycznie natomiast zaprzeczył, aby groził żonie pozbawieniem życia oraz wysadzeniem domu w powietrze.

- W związku z uzasadnioną obawą, iż podejrzany może popełnić przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu na szkodę osoby najbliższej, wspólnie z nim zamieszkującej, zwłaszcza, iż popełnieniem takiego przestępstwa groził, a jednocześnie w związku z koniecznością zapewnienia pokrzywdzonej bezpieczeństwa osobistego i spokoju skierowano do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące

- zawiadomił prokurator z Dębicy.

Mieszkańcowi Woli Wielkiej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE