Reklama

27-latek wypadł z balkonu. Są zarzuty

Opublikowano:
Autor:

27-latek wypadł z balkonu. Są zarzuty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie wypadku 27-letniego mężczyzny, który miał wylecieć przez balkon.

Czteroosobowa grupa urządziła małą imprezę w niedzielę, 5 kwietnia w jednym z mieszkań przy ul. Kopisto w Rzeszowie. Podczas spotkania towarzyskiego doszło do tragedii. 27-letni Patryk G. wyszedł na balkon w trakcie imprezy - nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, co wydarzyło się później. Po pewnym czasie zajrzeli do niego 27-letni Michał J. oraz 27-letnia Aneta A. - okazało się, że mężczyzna wypadł z mieszkania

- Widok ten wywołał w nich stan przerażenia i wraz z trzecim uczestnikiem spotkania, 36-letnim Sławomirem P., opuścili mieszkanie nie interesując się losem Patryka G.

- podaje Agnieszka Hopek-Curyło, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

27-letniego Patryka znalazła przypadkowa przechodnia, która zawiadomiła karetkę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, a jego stan jest ciężki

- W dniu 6 kwietnia 2020 r. zatrzymano właściciela lokalu i pozostałych dwóch uczestników spotkania, a w dniu 7 kwietnia 2020 r. przedstawiono im zarzuty nieudzielenia pomocy Patrykowi G. znającemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzuconego im występku. Dwoje z nich złożyło wyjaśnienia, natomiast Sławomir P. odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucane przestępstwo podejrzanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- informuje Agnieszka Hopek-Curyło i dodaje:

- W sprawie wykonywane są dalsze czynności mające na celu ustalenie czy nie doszło do nakłonienia Patryka G. do targnięcia się na własne życie. Kluczowe w tym zakresie będą zeznania samego pokrzywdzonego, których obecnie nie można odebrać z uwagi na jego stan zdrowia.

Śledztwo w sprawie mężczyzny prowadzi Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE