Reklama

24-latek pobity przez trzech mężczyzn. Prokuratura ustala szczegóły

Opublikowano:
Autor:

24-latek pobity przez trzech mężczyzn. Prokuratura ustala szczegóły - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawcy zaatakowali pokrzywdzonego, zadając mu ciosy pięściami w twarz i kopiąc go w głowę. Zatrzymani mężczyźni w wieku od 21 do 27 lat usłyszeli już zarzuty. Dwóch z nich najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce sobotę po godz. 23. Policja w Ropczycach otrzymała zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w miejscowości Niedźwiada. Gdy funkcjonariusze policji przybyli na miejsce zdarzenia, okazało się, że pokrzywdzony, wracając do domu, został napadnięty przez trzech młodych mężczyzn, którzy wysiedli z przejeżdżającego obok niego pojazdu.

Napastnicy, po wyjściu z samochodu, zaczęli uderzać poszkodowanego 24-latka pięściami w twarz, a gdy pokrzywdzony się przewrócił, zaczęli kopać go w głowę. Dodatkowo jeden z nich zabrał telefon pokrzywdzonemu. Sprawców zatrzymano następnego dnia. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Ropczyce w wieku 21, 23 oraz 27 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.


- Urazy poszkodowanego nie zagrażały jego życiu.


- wyjaśnia mł. asp. Wojciech Tobiasz, oficer prasowy komendy policji w Ropczycach.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutu pobicia (art. 158 § 1 kk), a jednemu z nich także kradzieży telefonu (art. 278 § 1 kk). Podczas przesłuchania podejrzani nie przyznali się do winy


- Jak na razie mamy zeznania świadków, które są dość sprzeczne. Śledztwo jest na początkowym etapie, także nie znamy jeszcze motywów działania sprawców.


- tłumaczy Marta Bielecka, Prokurator Rejonowy w Ropczycach

Decyzją sądu 21 oraz 23-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Wobec trzeciego sprawcy Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Wszystkim grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Osobie, która ukradła telefon, zgodnie z art. 278 § 1 kk, grozi do 5 lat pozbawienia wolności
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE