Reklama

22-latka, która utonęła, była w ciąży. Prokuratura rozpoczyna śledztwo

Opublikowano:
Autor:

22-latka, która utonęła, była w ciąży. Prokuratura rozpoczyna śledztwo - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 22-letniej Barbary G. w miejscowości Lipie. Po sekcji zwłok okazało się, że kobieta była w ciąży.

Ciało 22-letniej Barbary G., mieszkanki powiatu lubaczowskiego, wyłowiono z jednego ze zbiorników wodnych w miejscowości Lipie (gmina Głogów Małopolski) 16 sierpnia br. O całym zdarzeniu informowaliśmy naszych czytelników w artykule pt. W gminie Głogów Małopolski utonęła 22-latka. W Stobiernej 35-latek

Do tragedii doszło podczas wypoczynku, kiedy 22-latka wraz z narzeczonym, przebywali nad niestrzeżonym stawem w miejscowości Lipie (gmina Głogów Małopolski). Kobieta weszła do wody a następnie zniknęła pod jej taflą.

Przeprowadzona akcja ratownicza zakończyła się wyłowieniem ciała Barbary G. z wody. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie zdołano przywrócić Barbarze G. funkcji życiowych. Po dokonaniu oględzin miejsca zdarzenia ciało Barbary G. zostało zabezpieczone i skierowane na sekcję. To nie koniec ustaleń. Okazuje się, że w momencie utonięcia kobieta była w ciąży


- Ze wstępnych ustaleń wynika, iż Barbara G. była w trzecim miesiącu ciąży.


- zaznacza Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Obecnie w sprawie podejmowane są czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zaistniałego zdarzenia. Zgodnie z właściwością miejscową, sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Śledztwo jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci, za co zgodnie z art. 155 kk. grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE