Reklama

19-latek spadł z kilkumetrowej skarpy

Opublikowano:
Autor:

19-latek spadł z kilkumetrowej skarpy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak informuje portal Krosno112, do wypadku doszło w nocy z 28 na 29 czerwca. Podczas biwakowania grupy znajomych w Rudawce Rymanowskiej, 19-letni mężczyzna spadł ze skarpy. Na ratunek ruszyli koledzy, a następnie służby ratunkowe.

Służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku około godziny 2:30. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kilka osób rozbiło namioty nad skarpą i tam biwakowało. W pewnej chwili 19-letni mieszkaniec powiatu sanockiego stracił równowagę i spadł ze skarpy, kilka metrów w dół i zatrzymał się w Wisłoku.

Pierwszej pomocy udzielili mu jego koledzy, wezwali również służby ratunkowe. Na miejsce zdarzenia po kilkunastu minutach dotarli ratownicy medyczni z zespołu ratownictwa medycznego z Rymanowa, strażacy z OSP Sieniawa, OSP KSRG Rymanów i JRG Krosno oraz policjanci z KP Rymanów.

Działania medyków i strażaków polegały na zejściu ze sprzętem medycznym w dół skarpy, udzielenie pomocy medycznej i transporcie poszkodowanego do karetki w trudnym terenie. 19-latek z obrażeniami głowy, rąk i rozcięciami skóry trafił do szpitala.

Z racji spadających ze skarpy odłamków skalnych Nadleśnictwo Rymanów przypomina o zakazie przebywania w tym miejscu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE