Reklama

18 stycznia dzieci wrócą do szkół? Są dwie opcje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

18 stycznia dzieci wrócą do szkół? Są dwie opcje  - Zdjęcie główne

Na zdjęciu minister zdrowia Adam Niedzielski | foto Ministerstwo Zdrowia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Zdrowia rozważa dwa scenariusze powrotu dzieci z klas I-III do nauki po feriach zimowych.

Ostatnio wiele mówiło się o powrocie dzieci z klas I-III do stacjonarnej formy edukacji. Miałoby to mieć miejsce po feriach zimowych, czyli po 17 stycznia. Ostateczne decyzje w tej sprawie mają zapaść w tym tygodniu. Na ten moment resort zdrowia przewiduje dwa scenariusze. Zdradził je minister zdrowia Adam Niedzielski w poniedziałkowej rozmowie z dziennikarzami w Senacie.

W resorcie zdrowia zastanawiają się nad przedłużeniem obecnych obostrzeń po 17 stycznia i dalszą nauką zdalną w szkołach albo uruchomieniem stacjonarnej nauki w klasach I-III w szkołach podstawowych, ale tylko w regionach, które są najmniej obciążone pandemią. 

- Takie dwa województwa to są teraz małopolskie i świętokrzyskie. 

- mówił minister Niedzielski.

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych przeszli na nauczanie zdalne już 9 listopada. Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, stacjonarne funkcjonowanie szkół zostało ograniczone do 3 stycznia 2021 roku. Ferie kończą się 17 stycznia i wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądał kolejny semestr.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy