Reklama

1400 pielgrzymów pokona 300 km w 10 dni [FILMY FOTO]

Opublikowano: ndz, 4 sie 2019 17:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po raz 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka wyruszyła dziś, 4 sierpnia, w stronę Jasnej Góry. 1400 pątników dotrze do celu 13 sierpnia.

Dziś, 4 sierpnia, sprzed kościoła farnego w Rzeszowie wyruszyła 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tegorocznym jej hasłem są słowa „Musicie być mocni”. To nawiązanie do słów Jana Pawła II. Wypowiedział je w Krakowie, w czasie pierwszej swojej pielgrzymki do Polski w 1979 roku. A w tym roku przypada jej 40 rocznica.

- Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry! Musicie być mocni tą mocą, którą daje wiara! Musicie być mocni mocą wiary! Musicie być wierni! Dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów. Musicie być mocni mocą nadziei, która przynosi pełną radość życia (...) Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć (...) Musicie być mocni miłością (...) Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów - dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym (...)

- mówił 10 czerwca 1979 roku Jan Paweł II podczas mszy św. odprawionej na krakowskich Błoniach.

Pielgrzymka, która wystartowała z Rzeszowa tradycyjnie rozpoczęła się poranną mszą świętą o godzinie 6.30. Pątnicy jak zawsze podzieleni byli na 13 grup nazwanych imionami świętych i błogosławionych. W większości grupy tworzy młodzież, choć oczywiście nie brakuje dorosłych i seniorów. Opiekę nad nimi zapewnia około 50 księży, a także służba porządkowa, lekarze i pielęgniarki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.