Reklama

14 nowych respiratorów dla szpitali w województwie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Biuro prasowe UMWP / Anna Magda

14 nowych respiratorów dla szpitali w województwie - Zdjęcie główne

Respirator marki Philips | foto Biuro prasowe UMWP / Anna Magda

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koszt zakupu 14 profesjonalnych urządzeń marki Philips to ponad 586 tysięcy złotych. Respiratory Trilogy Philips Evo OBM spełniają wymagania stawiane sprzętowi stawianemu w terapii chorych leczonych z powodu COVID- 19.

Urządzenia zostały kupione dzięki pieniądzom przekazanym jako darowizna przez Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp.z o.o. Podkarpackim szpitalom wręczył je marszałek województwa podkarpackiego – Władysław Ortyl. 

- Solidarność, empatia, odpowiedzialność za drugiego człowieka, chęć pomocy to sprawy fundamentalne zawsze, ale w czasie pandemii są one na wagę ludzkiego życia i zdrowia.

 – mówił w czasie przekazania marszałek.

Gdzie trafią?

Respiratory już zostały rozdzielone. 10 sztuk otrzymają dwa rzeszowskie szpitale specjalistyczne oraz  Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Po dwa urządzenia trafią do szpitali w Krośnie i Tarnobrzegu.  Sprzęt będzie służył pacjentom zmagającym się z COVIDEM na szpitalnych OIOM-ach.

Wśród firm, które przekazały darowizny na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej dla podkarpackich placówek ochrony zdrowia są Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o., Olimp Laboratories Sp.  z o.o., Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Warszawa, Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy