Reklama

12 karetek pogotowia dla Podkarpacia

Opublikowano:
Autor:

12 karetek pogotowia dla Podkarpacia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do pięciu podkarpackich miast trafią karetki pogotowia ratunkowego. W tej sprawie Józefa Szczurek-Żelazko z Ministerstwa Zdrowia podpisała umowę z kilkoma jednostkami z województwa.

A chodzi dokładnie o: Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie, SPZZOZ w Nowej Dębie, SPZOZ w Kolbuszowej oraz SPZZOZ Powiatowym Szpitale Specjalistycznym w Stalowej Woli. Nowe ambulanse trafią do Boguchwały, Kolbuszowej, Nowej Dębie, Stalowej Woli i Niska.

- Zakup nowoczesnych karetek pogotowia ratunkowego jest niezbędny do udzielania natychmiastowej pomocy. Zagwarantowanie bezpieczeństwa i szybkiej reakcji zespołu ratownictwa medycznego w wielu przypadkach może uratować ludzkie życie, dlatego Ministerstwo Zdrowia dokłada wszelkich starań, by w znacznym stopniu odświeżyć flotę karetek

– mówiła sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Polskim pacjentom do tej pory służyły nawet kilkunastoletnie karetki. Co trzeci ambulans w Polsce ma 6 lat lub więcej. Po zakończeniu wymiany w ramach programu, średni wiek pojazdu funkcjonującego w systemie spadnie o 30 miesięcy.

Poza karetkami do województwa podkarpackiego - do Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie - trafi również nowy akcelerator do radioterapii z dofinansowaniem z Ministerstwa Zdrowia na 7 mln zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE