Reklama

110-letnia kładka w Rzeszowie kończy "służbę" [FILM]

Opublikowano: sob, 3 sie 2019 22:57
Autor:

110-letnia kładka w Rzeszowie kończy "służbę" [FILM] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kładka na dworcu kolejowym służyła rzeszowianom i przyjezdnym przez około 110 lat. I mimo, że miała swoje lata, była w dobrym stanie technicznym. Co pojawi się na jej miejscu?

Kładka nad torami przy dworcu PKP została zdemontowana z czwartku na piątek (1/2 sierpnia 2019). Ale mamy też dobrą wiadomość - będzie podzielona na kilka części, które wykorzystane będą w innych częściach miasta.

Zobacz film z ostatniej wycieczki wzdłuż kładki:

Demontaż części kładki nad torami miał za na celu usunięcie przęsła od strony ul. Kochanowskiego. Cała kładka składa się z 5 przęseł.

Aby dostać się na dworzec PKP z osiedla 1000-lecia, trzeba skorzystać z tymczasowego przejścia od strony ul. Kochanowskiego.

Demontowana kładka będzie przekazana miastu, Jedno z przęseł trafi nad rzekę Strug - ulica Miłosza i Doliny Strugu, drugie – w wzdłuż ulic: Jachowicza, Podmiejskiej i Koło. Pozostałe będą przeniesione nad tory w okolice stacji kolejowej Rzeszów Staroniwa i połączą ulice Pułaskiego i Wyspiańskiego.

Co pojawi się zamiast kładki na dworcu PKP?

Powstanie tunel podziemny, który według planów, ma być gotowy w drugiej połowie 2020 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.