Reklama

11 placówek w regionie z zawieszonymi zajęciami! [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

11 placówek w regionie z zawieszonymi zajęciami! [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie zaprezentowała listę placówek oświatowych na Podkarpaciu gdzie koronawirus wprowadził zamieszanie.

22.09:

O sytuacji w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu pisaliśmy już w naszym raporcie. Po kilku dniach nasz dziennikarz zapytał jak obecnie wygląda stan faktyczny.

-  Ostatni nauczyciele, którzy przebywali na kwarantannie w miniony poniedziałek ją zakończyli. Wszyscy powrócili do zajęć. Jeśli chodzi o nauczycielkę, u której wykryto koronawirusa, to nadal przebywa na leczeniu.

– poinformował nas dyrektor Arkadiusz Gałkowski.

Poniżej lista placówek oświatowych z województwa z zawieszonymi zajęciami stacjonarnymi:

Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy - klasy IV -VIII - zdalne nauczanie, pozostałe - stacjonarnie,
Zespół Szkół numer 2 w Rzeszowie (internat) - cała klasa 2AG i 1 chłopiec z innej klasy na nauczaniu zdalnym, pozostałe klasy stacjonarnie,
Przedszkole numer 23 w Rzeszowie - zawiedzenie zajęć jednej grupy (19 dzieci),
Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej - zawieszenie zajęć w przedszkolu w grupie 3-latków (25 dzieci),
Społeczna Szkoła Podstawowa w Glinach Małych - zdalny system nauczania,
I Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu - jedna klasa II - zdalne nauczanie, pozostałe - stacjonarnie
Niepubliczne przedszkole Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Przemyślu - zawieszenie zajęć w całej placówce,
Zespół Szkół w Huwnikach - klasy I-IV - zdalne nauczanie, zawieszenie zajęć w oddziale przedszkolnym, pozostałe klasy stacjonarnie,
Szkoła Podstawowa w Wielopolu Skrzyńskim - jedna klasa III - zdalne nauczanie, pozostałe klasy stacjonarnie,
Gminne Przedszkole w Wojaszówce-Oddział Łęki Strzyżowskie - zawieszenie zajęć w całym oddziale,
Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie - jedna klasa - zdalne nauczanie, pozostałe klasy stacjonarnie

21.09:

U jednego ucznia z klasy siódmej w Szkole Podstawowej numer 9 w Dębicy zdiagnozowano koronawirusa! Jaki jest tego efekt? 16 nauczycieli trafiło na kwarantannę, a klasy od 4 do 8 mają do 27 września naukę w trybie zdalnym.

18.09:

Mamy kolejną szkołę w regionie, gdzie konieczne jest wprowadzenie zdalnego trybu nauki.

- Zawiesza się na czas oznaczony prowadzenie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w Społecznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Glinach Małych w okresie od 18.09.2020 r. do 25.09.2020 ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia dzieci i uczniów - czytamy w komunikacie szkolnym.

W okresie czasowego zawieszenia zajęć, zadania oddziałów przedszkolnych i szkoły będą prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W powiecie mieleckim swoją stacjonarną działalność zawiesiły Zespół Szkół w Jaślanach oraz Szkoła Podstawowa w Otałęży.

Kłopoty nie ominęły również Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, gdzie 9 nauczycieli przebywa na kwarantannie.

Powiat dębicki

Szkoła Podstawowa w Lipinie - hybrydowy system nauczania klasa V i VIII zdalne nauczanie (kwarantanną objęto 39 uczniów i 4 nauczycieli). Pozostałe klasy stacjonarnie (obowiązuje do 18 września)
Szkoła Podstawowa w Słotowej - hybrydowy system nauczania klasa V -VIII zdalne nauczanie (kwarantanną objęto 49 uczniów i nauczyciela). Pozostałe klasy stacjonarnie (obowiązuje do dnia 20 września)
Zespół Szkół w Parkoszu - Zdalny system nauczania (obowiązuje do 20 września)

Powiat rzeszowski

Niepubliczne Przedszkole Niebieski Motylek w Rzeszowie (ul. Zelwerowicza) - zawieszenie zajęć w Przedszkolu z powodu kwarantanny personelu (obowiązuje do 20 września)
Akademia Przedszkolaka Montessori w Rzeszowie (ul. Polna) - Przedszkole zamknięte Kwarantanną objęto 23 dzieci, rodziców i personel (obowiązuje do 20 września)
Zespół Szkół numer 2 w Rzeszowie (internat) - hybrydowy system nauczania, cała klasa 2AG i 1 chłopiec z innej klasy na nauczaniu zdalnym do 25 września
Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie - potwierdzono łącznie 3 przypadki (2 osoby personel szkoły i jedna osoba z kontaktu). Jak podaje sanepid, według oświadczenia dyrekcji szkoły – wszystkie procedury wdrożone w szkole były przestrzegane – nie objęto uczniów i pracowników kwarantanną. Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej na kwarantannę skierowali 9 osób z kadry nauczycielskiej i pracowników obsługi. Odizolowano część szkoły z pomieszczeniami administracyjnymi i dyrekcji szkoły. Po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji epidemiologicznej w szkole i ocenie zagrożenia zdrowia uczniów uznano, że brak podstaw do zawieszania zajęć stacjonarnych.

Powiat leski

Publiczne Przedszkole w Bukowcu - zawieszenie zajęć w Przedszkolu z powodu kwarantanny personelu (obowiązuje do 20 września)
Szkoła Podstawowa w Wołkowyi - hybrydowy system nauczania zdalne nauczanie 21 uczniów objętych kwarantanna Pozostałe klasy stacjonarnie (obowiązuje do 18 września)

Powiat leżajski

Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku - hybrydowy system nauczania jedna klasa pierwsza - zdalne nauczanie (obowiązuje do 18 września)
Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej - zawieszenie zajęć w Przedszkolu w grupie 3-latków (obowiązuje do 21 września)

Przemyśl

II Liceum Ogólnokształcące - hybrydowy system nauczania jedna klasa III - zdalne nauczanie Pozostałe klasy stacjonarnie (obowiązuje do 18 września)

Powiat łańcucki

Zespół Szkół nr 2 w Łańcucie - hybrydowy system nauczania jedna klasa II - zdalne nauczanie Pozostałe klasy stacjonarnie (obowiązuje do 20 września)

Powiat ropczycko-sędziszowski

Szkoła Podstawowa w Wiercanach - hybrydowy system nauczania jedna klasa VII - zdalne nauczanie Pozostałe klasy stacjonarnie (obowiązuje do 18 września)

Powiat krośnieński

Gminne Przedszkole w Wojaszówce - Oddział Łęki Strzyżowskie - zawieszenie zajęć w całym oddziale (obowiązuje do 24 września)

Lekcje w systemie stacjonarnym wznowiono w 21 placówkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE