Reklama

Zmiany w systemie kwarantanny i izolacji, koniec nauki zdalnej. Ministerstwo zdrowia zapowiada kres pandemii w Polsce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia/Twitter

Zmiany w systemie kwarantanny i izolacji, koniec nauki zdalnej. Ministerstwo zdrowia zapowiada kres pandemii w Polsce - Zdjęcie główne

Resort zdrowia zmienia zasady kwarantanny i izolacji, koniec nauki zdalnej | foto Ministerstwo Zdrowia/Twitter

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że marzec może być miesiącem znoszenia obostrzeń i restrykcji. Spada liczba zakażeń, co zdaniem szefa resortu zdrowia, oznacza, że piątą falę mamy już za sobą. Szybciej niż zapowiadano skończy się nauka zdalna. Uczniowie wrócą do szkół 21 lutego.

Minister zdrowia Adam Niedzielski mówił podczas środowej konferencji, że "mamy do czynienia z końcem epidemii w Polsce". Widać to po liczbie nowych zakażeń i ilości zgonów z powodu COVID-19. Łagodny wariant koronawirus - Omikron - pozwala także na podejmowanie decyzji o zmianie w systemach kwarantanny i izolacji. Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział przyspieszenie powrotu uczniów do szkół.

Skrócenie kwarantanny i izolacji do 7 dni, likwidacja kwarantanny z tzw. "kontaktu", zwolnienie nawet 5000 łóżek covidowych - to najważniejsze zmiany zaproponowane przez resort zdrowia. Łagodzeni regulacji w tym zakresie wejdzie w życie od 15 lutego. 

- Od 15 lutego będziemy stosowali siedmiodniową izolację, zamiast jak obecnie, 10-dniowej. Również od 15 lutego będziemy mieli naliczaną kwarantannę dla współdomowników wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny - przekazał szef resortu zdrowia. 

Już 21 lutego uczniowie powrócą do szkół w trybie nauczania stacjonarnego. Warto zaznaczyć, że 14 lutego ferie rozpoczynają uczniowie pięciu województwa, w tym Podkarpacia - oni wrócą do szkół od 28 lutego. 

- 21 lutego definitywny koniec nauki zdalnej. Do końca roku szkolnego będziemy mogli spokojnie się uczyć stacjonarnie - zaznaczał Przemysław Czarnek, minister edukacji.

- Dwa tygodnie temu mieliśmy do czynienia z przesileniem. Tendencja spadkowa to jest już tendencją stałą. Mam nadzieję, że w marcu będziemy mogli podejmować odważne decyzje dotyczące zniesienia restrykcji czy wprowadzenia łagodniejszych regulacji

- mówił Adam Niedzielski. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy