Reklama

Zakażenia w podkarpackich szkołach. Mamy najnowsze dane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zakażenia w podkarpackich szkołach. Mamy najnowsze dane - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Dramatycznie wzrasta liczba uczniów, którzy po wykryciu zakażenia w szkole, pobierają naukę zdalną. Nasza redakcja dotarła do najnowszych danych o sytuacji epidemiologicznej w podkarpackich szkołach.

Niestety sprawdzają się prognozy naukowców i wirusologów, którzy ostrzegali, że po rozpoczęciu roku szkolnego, nastąpi wzrost zakażeń w placówkach oświatowych. 

Jak ustaliła nasza redakcja, uczniowie piętnastu placówek szkolnych w regionie podkarpackim uczą się z domu sprzed komputera. Wszystko po wykryciu zakażeń koronawirusem.

- Zawieszono częściową naukę łącznie w 22 oddziałach (klasach-przyp. redakcja) dla 662 uczniów. 

- poinformował Korso24 Marek Kondziołka z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Nauka zdalna obejmuje uczniów od przedszkola, poprzez szkoły podstawowe, skończywszy na szkołach średnich. 

Na kwarantannie są uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonymi rówieśnikami, ale również nauczycielami czy pracownikami placówek oświatowych.

- Zwykle czas zawieszenia zajęć stacjonarnych mieścił się w granicach od 5- do 8 dni.

- dodaje Kondziołka.

Ministerstwo Zdrowia oraz lekarze apelują o szczepienia wśród dzieci i młodzieży. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami naukowców tylko szczepienia gwarantują nam stabilną sytuację epidemiologiczną.

Zaszczepionych dwunastolatków ogółem w całej Polsce jest 21,97 proc. Z kolei 27,48 proc. z nich to mieszkańcy Mazowsza, z kolei 9,30 proc. to dzieci z Podkarpacia. Trzynastoletni pacjenci po przyjęciu preparatu stanowią 27,07 proc. ogółu. Mazowsze to 33,48 proc. z nich. Młodzież z województwa podkarpackiego, w tym wypadku stanowi 12,31 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy