Reklama

Stoki narciarskie otwarte zimą? Jest deklaracja rządzących

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Stoki narciarskie otwarte zimą? Jest deklaracja rządzących - Zdjęcie główne

Stoki narciarskie powinny tętnić życiem. | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Przedstawiciele branży narciarskiej są już po spotkaniu z przedstawicielami rządu. Czy także i w trakcie tego sezonu zimowego pojawią się rekomendacje dotyczące zamykania stoków narciarskich?

Kilka dni temu doszło do spotkania w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, w którym brali udział przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego z przedstawicielami branży narciarskiej. Omawiane były możliwe obostrzenia, które mogłyby dotknąć stoków narciarskich.

podczas spotkania wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapewniła, że nie będzie rekomendacji zamknięcia branży narciarskiej. Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharczyk wskazała, że rekomendacja jest jasna: "pozostawienie ośrodków narciarskich otwartych przy zachowaniu reżimów sanitarnych."

- Przedstawiliśmy nasze badania oraz badania szwajcarskie i skandynawskie, z których wynika, że nie ma korelacji z uprawianiem sportu narciarskiego z zakażeniem koronawirusem, a wszelkie sprawy limitu narciarzy na wyciągu czy stoku narciarskim nie mają sensu.

- mówi PAP rzeczniczka Stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, Sylwia Groszek.

Stowarzyszenie do 18 listopada przedstawi stronie rządowej aktualizację regulacji dotyczących reżimów sanitarnych na stokach. Strona rządowa jednocześnie podkreśliła, że w tym momencie nie ma mowy zmianie dat ferii zimowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy