Reklama

Ponad 13 milionów maseczek żołnierze WOT dostarczą do podkarpackich samorządów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli dystrybucję ponad 13 milionów środków ochrony indywidualnej w postaci maseczek medycznych. Zakończenie operacji zaplanowano na poniedziałek.

27 stycznia żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli dystrybucję środków ochrony indywidualnej. Materiały są dostarczane do ponad 180 miast i gmin zlokalizowanych na terenie 21 powiatów województwa podkarpackiego. W sumie "Terytorialsi" mają do rozdysponowania ponad 13 milionów maseczek ochronnych i medycznych typu FFP2.

Ze względu na dużą ilość asortymentu, operacja w zakresie załadunku, transportu i rozładowania w miejscach docelowych, potrwa do poniedziałku. W akcję są zaangażowani żołnierze wraz z pojazdami z batalionów lekkiej piechoty z Rzeszowa, Niska, Dębicy, Jarosławia Sanoka i Przemyśla. Materiały odbierane są z magazynów Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Nowej Sarzynie, Sanoku, Jarosławiu i Przemyślu, a następnie przewożone pod wskazane adresy przez wojewodę podkarpackiego.

– Staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Pomagamy wszędzie tam, gdzie samorządy i placówki medyczne oczekują naszego wsparcia. Terytorialsi w tym trudnym czasie wspomagają Policję w monitorowaniu kwarantanny, niosąc pomoc kombatantom oraz osobom starszym. Żołnierze mojej brygady cieszą się dużą kreatywnością i inicjatywą w niesieniu pomocy wszystkim potrzebującym z terenu Podkarpacia

 – mówił płk Michał Małyska – dowódca podkarpackich terytorialsów

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy