Reklama

"Możliwe zniesienie kolejnych restrykcji". Rząd zlikwiduje obostrzenia?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

"Możliwe zniesienie kolejnych restrykcji". Rząd zlikwiduje obostrzenia?  - Zdjęcie główne

Czy obostrzenia w Polsce zostaną zniesione? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Rząd, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, rozważa zniesienie niektórych restrykcji i obostrzeń. Nie pada jednak konkretna data, a "perspektywa czasowa".

Koniec epidemii koronawirusa w Polsce?

W poniedziałek (7 lutego) rzecznik Ministerstwa Zdrowia odniósł się do działań resortu w najbliższym czasie. Wojciech Adrusiewicz informował, że obostrzenia i restrykcje w Polsce mogą być wkrótce łagodzone lub likwidowane. Stanowisko resortu pokrywa się z częścią działań innych europejskich państwa. Podobne decyzje podjęły już: Dania, Szwecja, Norwegia czy Wielka Brytania. 

 

- Obserwujemy to, co się dzieje w innych państwach, to możliwe zniesienie kolejnych restrykcji - powiedział w poniedziałek Wojciech Andrusiewicz. 

 Na pewno jest ta perspektywa czasu, którą sobie wyznaczamy, gdzie tę decyzję i u nas będzie trzeba podjąć. Na sztabach kryzysowych cały czas rozmawiamy o tej perspektywie trwania tej epidemii, tego piku, z którego wydaje się, że zaczynamy schodzić  

- dodawał Andrusiewicz. 

Krótsza izolacja

Jeszcze w tym tygodniu resort zdrowia ma przedstawić kolejne zmiany w związku z epidemią. Ministerstwo rozważa skrócenie okresu izolacji
do 7 dni. Podobną decyzję podjęto kilkanaście dni temu w odniesieniu do kwarantanny.

Przypomnijmy, że do tej pory izolacja po pozytywnym wyniku testu trwa minimum 10 dni. Jak przekazywał rzecznik ministra zdrowia wariant Omiron warunkuje krótsze okresy zakażalności oraz trwania choroby COVID-19. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy