Reklama

Minister Zdrowia: "nawet ponad 1000 zakażeń dziennie". Możliwe obostrzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Minister Zdrowia: "nawet ponad 1000 zakażeń dziennie". Możliwe obostrzenia - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Strefa Covid-19 Niepokojące dane płyną z resortu zdrowia. Z tygodnia na tydzień przybywa nowych zakażeń, wzrasta liczba wykonywanych testów, co może sugerować, że lekarze rodzinni mają co robić, zwiększa się liczba osób hospitalizowanych i, co gorsza, będących tych pod respiratorem. W poniedziałek 20 września przed południem o sytuacji epidemicznej w Polsce mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Najgorsza sytuacja epidemiczna jest w województwie lubelskim i podkarpackim - mówił w poniedziałek Adam Niedzielski. Zdaniem szefa resortu zdrowia wynika to wprost z niskiej liczby w pełni zaszczepionych mieszkańców tych regionów.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zaznaczał, że liczba nowych zakażeń będzie ciągle przybywać, zwłaszcza tam, gdzie są niskie współczynniki wyszczepialności przeciwko COVID-19. Zdaniem Niedzielskiego dominującym wariantem wśród zakażonych jest delta. 

Niepokojąco szybko rośnie liczba hospitalizacji, także w podkarpackich szpitalach. Przybywa chorych wymagających leczenia przy pomocy respiratora. 

- Mamy do czynienia z konsekwentnym wzrostem zakażeń na COVID19. Z tygodnia na tydzień odnotowujemy 35-40 proc. przyrost nowych przypadków. Konsekwentny trend rosnącej liczby zakażeń koronawirus przekłada się na liczbę zajętych łóżek w szpitalach. Odnotowujemy także wzrost liczby zleceń na testy w kierunku COVID19. To wskaźnik wyprzedzający sytuację epidemiczną.

- przekazał Adam Niedzielski.

Zdaniem szefa resortu zdrowia nie można wykluczyć, że liczba nowych zakażeń, do końca września, przekraczać będzie nawet ponad 1000 przypadków na dobę. 

- Mamy przygotowany pewien model dzielenia kraju na strefy żółte i czerwone, uzależniony od liczby zakażeń i współczynnika szczepień. Jeżeli liczba nowych zakażeń będzie powyżej jednego tysiąca dziennie, będziemy podejmować decyzje.

- mówił minister zdrowia.

W gotowości do ponownego uruchomienia są szpitale tymczasowe, w tym szpital Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Rzeszowie.

 - Najwięcej osób w pełni zaszczepionych - powyżej 52 proc. - jest w woj. mazowieckim, wielkopolskim oraz pomorskim; najmniej w woj. podkarpackim - 36,7 proc., podlaskim - 40,4 proc., lubelskim - 42,7 proc.

- mówiła w środę w Sejmie wiceminister zdrowia Anna Goławska.

Nie wykluczone zatem, że obostrzenia będą wprowadzone na Podkarpaciu. 

Ostatniej doby wykryto 363 nowe zakażenia, z czego 24 na Podkarpaciu. Nikt nie zmarł. W całym kraju wykonano ponad 22 tysiące testów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy