Zawodniczka KTS-u Tarnobrzeg jedzie na Mistrzostwa Europy

Autor: | Zdjęcie: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Zawodniczka KTS-u Tarnobrzeg jedzie na Mistrzostwa Europy - Zdjęcie główne

Łucja Kobosz | foto KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Sport Zawodniczka KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg została powołana na Mistrzostwa Europy Młodzików. Łucja Kobosz na turniej organizowany w Bukareszcie wybierze się pod koniec maja.

Młoda tenisistka stołowa KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg ma za sobą bardzo udany okres. Parę dni temu w Mistrzsostwach Polski Młodzików sięgnęła po dwa złote medale: w grze pojedynczej oraz grze podwójnej. Więcej na ten temat pisaliśmy już w artykule poniżej.

Wcześniej Łucja Kobosz m.in zwyciężyła w turnieju drużynowym w Europe Ypouth Loutraki rozgrywanym w Grecji, zdobyła brązowy medal w 3. Grand Prix Kadetów w Nadarzynie, czy też wygrała złoty medal w Europe Youth Series Croatia Open w kategorii U-13 oraz przywiozła srebrny krążek w grze deblowej do lat 13.

Mistrzostwa Europy Młodzików zaplanowane sa na dni 22-26 maja. Odbędą się one w Bukareszcie.

Droga Łucji Kobosz do złotego medalu w grze pojedynczej Mistrzostw Polski Młodzików:
1 Runda: KOBOSZ Łucja - PSZCZOŁOWSKA Emilia (UKS TS Ósemka Białystok) 3:0 (12-8, 12- 9, 14-12)
2 Runda: KOBOSZ Łucja - KAŁUSKA Zofia (Tenis Maxi Plast Ząbki) 3:0 (12-3, 12-5, 12-3)
1/8 finału: KOBOSZ Łucja - WIECZOREK Zuzanna (KS Polonia Śmigiel) 3:1 (12-7, 14-12, 5-12 , 15-13)
1/4 finału: KOBOSZ Łucja - KOWALIK Greta (LUKS Chełmno) 3:0 (12-7, 12-4, 12-8)
1/2 finału: KOBOSZ Łucja - SONNENBERG Monika (Energa KTS Toruń) 3:1 (13-11, 9-12, 12-6, 12-5)
Finał: KOBOSZ Łucja - PUZIO Lena (ZKS Zielona Góra) 3:0 (14-12, 11-3, 11-4)

Droga Łucji Kobosz do złotego medalu w grze podwójnej Mistrzostw Polski Młodzików:

1 Runda: wolny los
1/8 finału: KOBOSZ/NAWROCKA - BOBEL/GRZYBOWSKA 3:0 (12-2, 12-6, 12-2)
1/4 finału:KOBOSZ/NAWROCKA - JASIŃSKA/SAPA 3:0 (12-1, 12-3, 12-3)
1/2 finału:KOBOSZ/NAWROCKA - PORĘBA/KUBOSZEK 3:1 (12-6, 6-12, 12-5, 12-8)
Finał: KOBOSZ/NAWROCKA - PUZIO/PUŁAWSKA 3:1 (12-8, 12-7, 10-12, 12-8)