Wisłok Strzyżów pokonał u siebie zespół Renga SST Sportur Gmina Łańcut [RELACJA]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W sobotę 19 listopada w hali przy ulicy Daszyńskiego 4 w Strzyżowie został rozegrany mecz 6. kolejki siatkarskiej I Podkarpackiej Ligi Mężczyzn. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Wisłok Strzyżów i Renga SST Sportur Gmina Łańcut. Na meczu nie zabrakło głośnego dopingu kibiców, zgromadzonych na meczu. Gospodarzom po trudnym meczu udało się zapisać na kartach punktowych kolejne zwycięstwo.

Pierwszy set spotkania to niezwykle wyrównana gra obu drużyn. Po pierwszych 10 minutach na tablicy widniał wynik 10:10. Po obu stronach siatki dobrze działały blok oraz przyjęcie, co skutkowało zbliżonym do siebie wynikiem. Przy stanie 13:11 asem serwisowym popisał się gracz MKS-u, lecz przewaga nie trwała długo. Obraz gry zaczął się zmieniać dopiero przy zdobyciu przez drużynę z Łancuta dwudziestego punktu ,wtedy goście złapali wiatr w żagle i pewnie wygrali seta 25:20.

Powrót gospodarzy

Set drugi wyglądał już zupełnie inaczej. Od początku zawodnicy Wisłoka Strzyżów pracowali, aby utrzymać kilkupunktową przewagę nad rywalem. Trener drużyny z Łańcuta widząc, że jego zawodnicy zaczynają się gubić poprosił o czas. Uwagi trenera nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów, ponieważ po wznowieniu gry to gospodarze odskoczyli na 5 punktów. Przy wyniku 22:17 punktowali już tylko zawodnicy ze Strzyżowa pewnie wygrywając seta 25:17.

Set trzeci: dobry początek, ale czegoś zabrakło

Kolejna odsłona spotkania zaczęła się bardzo podobnie jak pierwsza. Obie drużyny grały dobrą siatkówkę. Po godzinie gry drużynę z Łańcuta dopadł kryzys, co poskutkowało wzięciem czasu przez trenera, aby trochę uspokoić grę. Jednak podobnie jak w secie drugim kilka minut po przerwie należało do gospodarzy, którzy wypracowali sobie 5 punktową przewagę. Kolejne akcje, nie pozwoliły jednak drużynie Sportur Gmina Łańcut zbliżyć się wynikiem do dobrze dysponowanych zawodników MKS-u a cały set zakończył się wynikiem 25:17.

Ostatni, ostatni, ostatni!

W czwartym secie od samego początku było widać wyraźną dominacje gospodarzy. Gra gości nie wyglądała obiecująco, efektem tego był wynik 2:10 dla drużyny ze Strzyżowa. Wydawać się mogło, że kubeł zimnej wody w postaci 8 punktowej straty obudzi zawodników z Łańcuta, lecz tak się nie stało. Drużyna Wisłoka spokojnie punktowała czy to zagrywką czy blokiem i powiększała swoją i tak już dużą przewagę. Pewien przełom nastąpił przy wyniku 22:15. Zawodnicy Sportur-u zaczęli w końcu skutecznie zdobywać punkty. Udało im się zniwelować siedmiopunktową stratę do rywali. Dzięki temu decydująca faza meczu stała się bardzo zacięta. Gra punkt za punkt. Jednak „kropkę nad i” postawił zawodnik Wisłoka kończąc spotkanie asem serwisowym.

W spotkanie weszliśmy nie najlepiej, sporo błędów oraz dobra gra rywali poskutkowała przegraniem pierwszej partii meczu. W kolejnych setach zagrywka zaczęła funkcjonować dużo lepiej, co poprawiło nam komfort gry na siatce. Druga wygrana z rzędu to dobry wynik, dużo pracy przed nami , ale nie zatrzymujemy się. Obyśmy jak najdłużej pozostali na zwycięskim szlaku

- mówi Jakub Rykała, rozgrywający drużyny Wisłok Strzyżów

Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla ekipy ze Strzyżowa. Po 6 kolejkach Renga SST Sportur Gmina Łańcut plasuje się na 7 pozycji, zaś zawodnicy MKS-u zajmują pozycję 5.

MKS WISŁOK STRZYŻÓW VS RENGA SST SPORTUR GMINA ŁAŃCUT 3:1 (20:25, 25:17, 25:17, 25:19)