Reklama

Wielkie święto biegania w Tarnobrzegu

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Za sprawą 41. edycji Biegu Nadwiślańskiego imienia Alfreda Freyera w Tarnobrzegu królowało bieganie. Ogromna popularność biegów dla dzieci i młodzieży.

136 biegaczy i biegaczek wyruszyło w niedzielę na 15-kilometrową trasę 41. Biegu Nadwiślańskiego imienia Alfreda Freyera. Zawodnicy startowali sprzed Zamku w Baranowie Sandomierskim. Najszybciej na mecie w Parku Dzikowskim zameldował się Andrzej Starżyński z UMCS Lublin, który osiągnął czas 48 minut i 9 sekund. Drugi był Ukrainiec: Oleksii Obukhovskiy. Trzecie miejsce zajął Michał Wojciechowski z Klubu Witar Tarnobrzeg, a czwarty Bogdan Dziuba ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza. - Pogoda była dobra dla biegaczy, choć gdyby było kilka stopni mniej byłoby idealnie. 15 kilometrów z Baranowa Sandomierskiego do Tarnobrzega to wymagająca trasa - mówi Robert Pasieczny, radny z Gorzyc i lider klubu Fartlek Gorzyce i Okolice.

Wyniki - TUTAJ

Oprócz biegu głównego na dystansie 15 kilometrów odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, cieszyły się one ogromną popularnością. Na koniec każdy mógł zmierzyć się z dystansem 2 kilometrów po alejkach Parku Dzikowskiego.

Kim był Alfred Freyer, patron biegu? Polski lekkoatleta, długodystansowiec, który urodził się w 1901 roku w Dzikowie (obecnie dzielnica Tarnobrzega). Był zawodnikiem klubów IFC Katowice i Polonia Warszawa. 8-krotnie zdobywał mistrzostwo Polski (5000 metrów, 10000 metrów, maraton, przełaje), 14-krotnie bił rekord Polski (3000 metrów, 5000 metrów, 10000 metrów, 15000 metrów, 20 000 metrów, 30000 metrów, bieg godzinny, maraton), odniósł trzy zwycięstwa w meczach międzypaństwowych. Był absolwentem Szkoły Realnej w Tarnobrzegu (matura 1918), pracował jako urzędnik. Zginął tragicznie podczas pożaru Pałacu w Dzikowie, ratując dzieła sztuki rodu Tarnowskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE