Triathlonowy Puchar Europy i Mistrzostwa Polski w Rzeszowie. Walka o każdą sekundę w wodzie, na rowerze i w biegu [ZDJĘCIA]

Sport W sobotę na terenie rzeszowskiego zalewu Żwirownia i okolicach odbyły się zawody Pucharu Europy oraz Mistrzostwa Polski Age-Group w triathlonie. Wyczyny sportowców w tej niezwykle wymagającej dyscyplinie mogły zrobić wielkie wrażenie. Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia!

Na starcie rywalizacji w ramach Pucharu Europy pojawiła się liczna międzynarodowa stawka. Zawodnicy i zawodniczki najpierw mieli do przepłynięcia 1500 metrów, które pokonali w wodzie zalewu Żwirownia przy ul. Grabskiego. Następnie musieli pokonać na rowerach sześć okrążeni na trasie liczącej łącznie 40 kilometrów. Finałowym etapem był bieg na dystansie 10 kilometrów na czterech pętlach.

Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Simon Henseleit, któremu pokonanie całej trasy zajęło 1 godzinę 47 minut i 50 sekund. Niemiec wbiegł na metę samotnie, wyraźnie zostawiając w tyle rywali. Drugi był Austriak Tjebbe Kaindl (1:48:04), a skład podium uzupełnił Francuz Nathan Lessmann (1:48:36). Warto zaznaczyć, że po pływaniu na czele stawki był Brytyjczyk Marcus Dey (17:34), który finalnie zajął 18. miejsce. Najszybszy na rowerze był natomiast kolejny z Niemców, Janne Büttel (55:42), który zakończył zmagania na 7. pozycji.

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem był Michał Oliwa, który zajął 15. lokatę z czasem 1:50:02. Jeszcze po pływaniu był 6., ale ostatecznie najwięcej stracił na trasie biegu. Ponadto 28. był Maciej Bruździak, 37. Mateusz Głuszkowski, 38. Kamil Kulik, a 46. Marcel Kozaczkiewicz.

W żeńskim gronie triumfowała reprezentantka Hiszpanii Sara Guerrero Manso, która taką samą trasę jak mężczyźni pokonała w czasie 2 godzin 2 minut i 26 sekund. Na drugiej pozycji zameldowała się Francuzka Anouk Sterkers (2:04:10), a trzecie miejsce zajęła Brytyjka Hollie Elliott (2:04:19).

Dodajmy, że wysoko w zawodach uplasowały się Polki. Czwarta była Marta Łagownik, której do podium zabrakło 10 sekund, a piąta Joanna Woźniak, która do mety przybiegła kolejne 10 sekund później. Ponadto 11. Była Zuzanna Sudak, 14. Magdalena Sudak, 19. Józefina Młynarska, 21. Weronika Ptaszyńska, a 23. Matylda Wojakiewicz.

Po zmaganiach w Pucharze Europy nadszedł czas na triathlonowe Mistrzostwa Polski Age-Group na dystansie sprint z draftingiem. Najszybszy we wszystkich kategoriach na nieco krótszym dystansie niż ci, którzy rywalizowali wcześniej, okazał się Jakub Brzóska. Wśród kobiet triumfowała z kolei Natalia Krawczyk.

Pełne wyniki Mistrzostw Polski oraz Pucharu Europy znajdziecie TUTAJ.

Już w niedzielę na terenie Żwirowni odbędą się zawody Rzeszów Run Kids, Rzeszów Aqua Kids, triathlonowe zawody Pucharu Polski juniorów i młodzików, a także zmagania w ramach Triathlon Rzeszów.

Pełny program imprezy możecie sprawdzić TUTAJ.

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.