Reklama

Tour de Pologne zagości na Podkarpaciu [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Materiały prasowe

Tour de Pologne zagości na Podkarpaciu [WIDEO] - Zdjęcie główne

Czesław Lang (z prawej) i Michał Kozak, prezes zarządu Hotel Arłamów. | foto Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Jeden z etapów Tour de Pologne odbędzie się na Podkarpaciu. Znane są już pierwsze szczegóły, ale to nie jest koniec niespodzianek dla fanów kolarstwa.

Wyścig Tour de Pologne przejedzie przez Bieszczady i to po 26 latach przerwy. Pisaliśmy już o takiej możliwości kilka miesięct temu. Zaplanowano jeden z etapów z górską premią w Kalwarii Pacławskiej pod Przemyślem. Dokładna trasa wyścigu nie jest jeszcze znana, trwa dopinanie szczegółów.

78. edycja Tour de Pologne, odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia. To największa cykliczna impreza sportowa w Polsce oraz najważniejszy wyścig kolarski w Europie Środkowo-Wschodniej.

To jednak nie wszystko. ORLEN Tour de Pologne Amatorów odbędzie się 10 sierpnia w Arłamowie. Jeden z najpopularniejszych amatorskich wyścigów kolarskich zostanie rozegrany na 80-kilometrowej trasie ze startem i metą w Hotelu Arłamów. Zawody odbędą się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego.

- Jesteśmy bardzo dumni, że Arłamów i legendarna impreza sportowa, jaką jest Tour de Pologne łączą siły. W swojej kilkuletniej historii Arłamów nie raz stawał się centrum polskiego sportu i tak będzie również w tym roku. Organizacja odcinka etapu wyścigu Tour de Pologne w naszym regionie, z górską premią w Arłamowie, niewątpliwe przyczyni się do promocji i pokazania walorów całego naszego regionu.

- powiedział Michał Kozak, prezes Hotelu Arłamów.

Tegoroczny wyścig odbędzie się pod oficjalną nazwą ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. 

- Ryszard Szurkowski od samego początku był mocno związany z naszą inicjatywą wyścigu dla amatorów. Był wspaniałym ambasadorem i prawdziwym przyjacielem tego kolarskiego święta, niejednokrotnie pojawiał się w peletonie dając przykład i motywując młodszych kolegów. Każdy mógł liczyć na jego dobre słowo, chętnie dzielił się radami dotyczącymi kolarstwa, treningu i przygotowań do Tour de Pologne Amatorów, dlatego zdecydowaliśmy się poświęcić tegoroczny wyścig właśnie Ryszardowi.

- mówi Czesław Lang, szef Lang Team, organizator imprezy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy