Reklama

To będzie piękne pożegnanie. Ultramaraton Podkarpacki po raz ostatni [ZDJĘCIA Z WCZEŚNIEJSZYCH EDYCJI]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport To niestety jest już pewna i potwierdzona informacja: po raz ostatni można będzie wystartować w Ultramaratonie Podkarpackim. Sprawdź zdjęcia z wcześniejszych edycji.

Dla wielu miłośników biegania start w rzeszowskiej imprezie był pierwszym doświadczeniem "ultra". Kilka dystansów do wyboru od 30 kilometrów do 115 kilometrów, genialna atmosfera, piękne widoki wokół stolicy województwa. Niestety, 14 maja 2022 roku odbędzie się ostatnia edycja Ultramaratonu Podkarpackiego.

- Chcemy Wam przekazać informację, że VIII Ultramaraton Podkarpacki będzie ostatnimi zawodami, jakie wspólnie z Wami przeżyjemy z wielką radością. Będziemy zawsze mile wspominać pierwszą edycję, jak z wielkimi emocjami witaliśmy Was na mecie. Jak przekraczaliście ją w każdej edycji - jedni z uśmiechem na twarzy, inni ze łzami szczęścia czy ze swoimi pociechami trzymając je za ręce. To są najpiękniejsze chwile. Gdy zaczynaliśmy w 2014 roku biegi przełajowe dopiero zaczynały się rozwijać, niektórzy z Was debiutowali u nas na dystansie ultra i jesteśmy z tego ogromnie dumni, że wybraliście na to wielkie wydarzenie właśnie nasze zawody - napisali na Facebooku organizatorzy.

Ósma edycja Ultramaraton Podkarpacki rozgrywana będzie na czterech dystansach 30, 50, 70 i 115 km. Po raz trzeci będą mu towarzyszyły biegi dla dzieci.

Trasa Ultramaratonu Podkarpackiego jest unikalna w skali Polski. Stanowi połączenie zawodów ultra rozgrywanych na podłożu asfaltowym z bieganiem terenowym. Specyfika biegu wiąże się z faktem, że „serce” zawodów zlokalizowane jest w ścisłym centrum dużego wojewódzkiego miasta Rzeszowa, które otoczone jest siecią miejscowości. Kolejną cechą charakterystyczną – oprócz podłoża – jest urozmaicone ukształtowanie terenu. 

Zapisy kończą się 30 kwietnia. Jako pierwsi na trasę wyruszą biegacze na dystansie 115 km (godzina 24). Następne starty - 70 km: 5 rano; 50 km: 5 rano; 30 km: 9:30. Będziemy na miejscu i zrobimy mnóstwo zdjęć, ale jak na razie zapraszamy na trochę wspomnień. Ultramaraton Podkarpacki w obiektywie Andrzeja Tomczyka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy