Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Tauron Puchar Polski: ITA TOOLS odpada z turnieju. UNI Opole tym razem nie dało się pokonać - Zdjęcie główne

ITA TOOLS Stal Mielec przegrywa z UNI Opole | foto Grzegorz Lipiec

Sport W ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski ITA TOOLS Stal Mielec na wyjeździe mierzyła się z zespołem UNI Opole. Podopieczne Mateusza Grabdy po czterosetowym pojedynku pożegnały się z pucharem.

W pierwszym secie opolanki szybko wypracowały sobie przewagę 5:1. Mielczanki doszły je jednak przy wyniku 6:6, lecz od stanu 9:9 to gospodynie miały przewagę, której nie oddały już do końca partii. Uni Opole miało mocną końcówkę i po serii zdobytych punktów zatriumfowało ostatecznie 25:17.

Na początku drugiej partii to Stal zdołała wypracować sobie przewagę i po skutecznych atakach Gierszewskiej i Muchy prowadziła nawet 9:5. Chociaż mielczanki miały wynik 18:15, to pod sam koniec partii znacznie ją sobie skomplikowały. Gospodynie doszły je na 18:18, a następnie 22:22 i rzutem na taśmę, przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, kończąc set 25:23.

W trzecim dosyć szarpanym na początku secie punktem zwrotnym była piłka przy stanie 9:7 dla opolanek. Wtedy punkt skutecznym atakiem zdobyła Sylwia Kucharska i rozpoczęła się znakomita seria mielczanek. Kilka piłek potem prowadziły już 13:10, a następnie 15:11. Na tym jednak nie poprzestały i na tablicy wyników widniał nawet rezultat 18:12. Gospodynie próbowały jeszcze jakoś uratować tę partię, lecz zakończyła się ona 25:20 na korzyść podopiecznych Mateusza Grabdy.

Niestety w czwartym secie siatkarkom z Mielca zabrakło już sił na doprowadzenie do remisu w setach. Mimo dobrego wprowadzenia się w partię od stanu 5:5 to opolanki kontrolowały przebieg meczu, prowadząc nawet i czterema punktami. Nadzieje na dłuższy mecz pojawiły się na moment przy stanie 15:15, lecz końcówka seta należała do opolanek, które zwyciężyły 25:21. Tym samym ITA TOOLS Stal Mielec pożegnała się z tegorocznym Pucharem Polski.

UNI Opole - ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (25:17, 25:23, 20:25, 25:21)

UNI Opole: Orzyłowska, McCall (2), Barbero, Olaya (25), Janicka, Pamuła (8), Lijewska, Adamek (L), Zaroślińska-Król (16), Połeć (12), Białek (L), Kecher (6), Sieradzka (3), Bińczycka (2)

ITA TOOLS Stal Mielec: Dyduła, Nowacka, Bryda (12), Bałucka (4), Janković, Łyduch (K), Laskowska-Azab, Pancewicz (L), Mucha (22), Gierszewska (21), Kubacka (10), Kucharska (4), Walczak

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.