Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Tauron Liga: ITA TOOLS Stal Mielec rozprawiła się z Pałacem Bydgoszcz. Niesamowity powrót w ostatnim secie [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
7
zdjęć

Znakomity mecz ITA TOOLS Stal Mielec | foto Kacper Piękoś

Sport W 20. serii gier w Tauron Lidze ITA TOOLS Stal Mielec mierzyła się z zespołem Metalkas Pałac Bydgoszcz. Podopieczne Matuesza Grabdy zdołały wygrać bez straty seta.

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 3:3. Następnie gospodynie zdołały zapewnić sobie wygodną przewagę i prowadziły 8:4, a potem 11:6. Mielczanki konsekwentnie utrzymywały tę przewagę, a nawet za sprawę m.in. dobrze dysponowanej Weroniki Gierszewskiej jeszcze się powiększyła. Ostatecznie po piłce wygranej przez Sonię Kubacką podopieczne Mateusza Grabdy zatriumfowały 25:17.

W drugiej partii mielczanki po falstarcie szybko zdołały odrobić nieznaczną przewagę Pałacu i po sześciu wygranych piłkach, w tym dwóch z zagrywki Katarzyny Brydy prowadziły 7:2. Niestety podopieczne Matuesza Grabdy roztrwoniły przewagę i od stanu 10:11 znów musiały gonić wynik. Punkt zwrotny zdarzył się przy piłce przy wyniku 12:13. Siedem punktów, z czego aż cztery po nieskutecznych atakach i fantastycznych blokach. Ta partia to był istny rollercoaster, ponieważ w końcówce siatkarki Pałacu rzuciły się w szaleńczą pogoń, ale ostatecznie musiały uznać wyższość gospodyń 25:22.

Trzecia partia była niezwykle zacięta od jej samego początku do końca. Obie ekipy szły dosłownie "punkt za punkt" Do stanu 4:4 przewodziła Stal, a następnie do wyniku 8:9 Pałac. Następnie 4 oczka z rzędu zdobyły mielczanki, a potem dokładnie to samo zrobiły przyjezdne z Bydgoszczy. Po kilku kolejnych piłkach i wyniku 14:15 Stal ponownie zaliczyła serię tym razem trzech zdobytych oczek. Następnie cztery piłki z rzędu wygrały bydgoszczanki. Końcówka partii należała jednak do mielczanek, które zdołały wyprowadzić wynik ze stanu 20:22 na 25:22. W następnej serii gier ITA TOOLS Stal Mielec czeka mecz z PGE Rysicami Rzeszów.

ITA TOOLS STAL Mielec - Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:22, 25:22)

ITA TOOLS STAL Mielec: Kamila Dyduła, Katarzyna Bryda (6), Izabela Bałucka (3), Jovana Janković, Klaudia Łyduch (L), Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha (10), Weronika Gierszewska (20), Sonia Kubacka (5), Sylwia Kucharska (2), Aleksandra Walczak

Metalkas Pałac Bydgoszcz: Martyna Gorzkiewicz (2), Paulina Bałdyga (1), Pola Bujnarowska (1), Aleksandra Justka (L), Ewelina Żurowska, Pola Nowakowska (14), Joanna Sikorska (14), Wiktoria Makarewicz (1), Wiktoria Paluszkiewicz (5), Dominika Witowska (6), Koleta Łyszkiewicz (4), Julia Gliwa, Magdalena Saad (L), Aleksandra Lipska