Autor: | Zdjęcie: Kacper Piękoś

Tauron Liga: Były emocje, ale nie ma punktów. ITA TOOLS Stal Mielec przegrywa z Energą MKS Kalisz - Zdjęcie główne

ITA TOOLS Stal Mielec przegrywa z Energa MKS Kalisz | foto Kacper Piękoś

Sport W 19. serii gier w Tauron Lidze ITA TOOLS Stal Mielec wybrała się na mecz do Kalisza z miejscową Energą MKS. Niestety podopieczne Mateusza Grabdy po czterosetowym pojedynku musiały uznać wyższość rywalek.

Mielczanki rozpoczęły pierwszy set od falstartu i wyniku 1:4. Podopieczne Mateusza Grabdy zdołały doprowadzić jedynie do wyniku 4:5, jednak już po paru kolejnych piłkarz na tablicy widniał rezultat 6:11. Gwoździem do przysłowiowej trumny w pierwszej partii były dwie serie po 4 stracone punkty od stanu 9:13 na 9:17 oraz 10:17 na 21:10. Kaliszanki ze skupienia wybiła kontuzja Dajany Bošković, która kilka minut była opatrywana na boisku, po czym opuściła go z pomocą medyków. Set zakończył się ostatecznie wynikiem przegraną Stali w stosunku 19:25.

W drugiej partii gra toczyła się w bardziej wyrównanym stylu. Najskuteczniejsza po stronie Stali była Sonia Kubacka. Niestety dla mielczanek punktem zwrotnym tego seta było to, co wydarzyło się przy stanie 9:9. 6 piłek przegranych z rzędu skutecznie podburzyło morale siatkarek z Mielca, które goniły, lecz nie dogoniły już swoich rywalek, które ponownie cieszyły się z wygranej wynikiem 25:19.

Chociaż trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia kaliszanek 3:0, to mielczanki szybko się zreflektowały. Niedługo potem wyprzedziły gospodynie, po tym, jak zdobyły 4 oczka z rzędu. Kluczowym momentem trzeciej partii była piłka wygrana przez Katarzynę Brydę przy stanie 15:15. Od tego momentu podopieczne Mateusza Grabdy rozpoczęły swój marsz po wygraną w secie. Przy akompaniamencie dobrej i skutecznej dyspozycji Brydy, Muchy oraz Gierszewskiej zdołały wygrać go 25:21.

W czwartej i ostatniej partii tego wieczora mielczanki dały sobie wbić aż 6 punktów z rzędu, co skutkowało zmianą wyniku z 5:6 na 11:7. Rywalki konsekwentnie próbowały atakować w stronę Katarzyny Brydy, która była zmuszona pracować najwięcej na przyjęciu. Mielczanki m.in. za sprawą Weroniki Gierszewskiej zdołały dogonić gospodynie na 1 punkt. W końcowej fazie seta kaliszanki utrzymały skupienie i zdołały wygrać go 25:22. W sobotę 17 lutego siatkarki ITA TOOLS Stal Mielec rozegrają ćwierćfinałowy pojedynek w Pucharze Polski z UNI Opole.

Energa MKS Kalisz - ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 (25:19, 25:19, 21:25, 25:22)

Energa MKS Kalisz: Katarzyna Wawrzyniak (2), Karolina Drużkowska (11), Lucija Mlinar (13), Liliana Wójcik, Aleksandra Rasińska (15), Zuzanna Kuligowska (2), Izabela Śliwa (L), Natalia Pajdak (L), Aleksandra Cygan, Izzy Ashburn, Zuzanna Efimienko-Młotkowska (7), Dajana Bošković (2), Alicja Grabka, Karolina Fedorek (17)

ITA TOOLS STAL Mielec: Kamila Dyduła (1), Pola Nowacka, Katarzyna Bryda (9), Izabela Bałucka (3), Jovana Janković (4), Klaudia Łyduch (L), Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha (15), Weronika Gierszewska (14), Sonia Kubacka (10), Sylwia Kucharska (3), Aleksandra Walczak

MVP: Izabela Śliwa