Tauron Liga: ITA TOOLS Stal Mielec ogrywa #VolleyWrocław [ZDJĘCIA]

Tauron Liga: ITA TOOLS Stal Mielec ogrywa #VolleyWrocław [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
27
zdjęć

ITA TOOLS Stal Mielec wygrywa z #Volley Wrocław | foto Kacper Piękoś

Sport 22. kolejka Tauron Ligi przyniosła rywalizację ITA TOOLS Stali Mielec z KGHM #VolleyWrocław. Mielczanki po dobrym meczu zdołały wygrać 3:1 i zostawić u siebie komplet punktów.

Momentem kluczowym w pierwszej partii było to, co wydarzyło się przy stanie 4:3. Wtedy to mielczanki zdobyły aż 7 punktów z rzędu. Przy stanie 11:3 gospodynie mogły poczuć się dość pewnie. W dalszej części seta kontrolowały przebieg spotkania i nie pozwoliły zbliżyć się do siebie wrocławiankom. Najmniejszy "dystans" dzielił je przy stanie 18:13. Ostatecznie mielczanki wygrały 25:16, a najlepiej punktującymi w tej partii były Weronika Gierszewska oraz Jovana Janković.

W drugim secie wiele wskazywało na to, że będzie on bardziej wyrównany. Podopieczne Mateusza Grabdy przegrywały nawet 5:8. Następnie mielczanki dogoniły nieco swoje rywalki i wyrównany stan punktów w secie. Chyba nikt nie spodziewał się jednak tego, co stało się potem. Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec przy stanie 14:14 zdobyły aż 6 oczek z rzędu. Co więcej, po dwóch następnych przegranych piłkach, wygrały one kolejne pięć i zamknęły set wynikiem 25:16. Ostatnie zdanie w tej partii miała Jovana Janković, która podobnie jak w pierwszym secie była najskuteczniejsza wraz z Weroniką Gierszewską.

W trzecią partię lepiej wprowadziły się wrocławianki, które prowadziły 3:0, a niedługo potem 7:3. Mielczanki starały się z całych sił, aby dogonić przyjezdne i ta sztuka udała się im przy stanie 12:12. Niestety zaraz ponownie przegrywały i nie zdołały już odmienić losów tego seta. Końcowa jego faza była lepsza w wykonaniu siatkarek #Volley Wrocław, które zatriumfowały 25:22.

Czwarty set zaczął się podobnie, ponieważ znów wrocławianki prowadziły 3:0. Tym razem siatkarki Stali szybko je dogoniły i już po kilku następnych piłkach prowadziły 6:5, a potem 8:7. Podopieczne Mateusza Grabdy nie oddały już prowadzenia do samego końca partii, którą wygrały 25:20.

ITA TOOLS STAL Mielec - KGHM #VolleyWrocław 3:1 (25:16, 25:16, 22:25, 25:20)

ITA TOOLS STAL Mielec: Kamila Dyduła, Katarzyna Bryda, Izabela Bałucka (5), Jovana Janković (15), Klaudia Łyduch (L), Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (L), Emilia Mucha (13), Weronika Gierszewska (18), Sonia Kubacka (7), Sylwia Kucharska (3), Aleksandra Walczak.

KGHM #VolleyWrocław: Julia Szczurowska (21), Aleksandra Gromadowska (4), Anna Pawłowska (L), Anna Lewandowska (7), Aleksandra Gancarz (8), Lucie Muhlsteinova, Adrianna Szady (1), Julia Stancelewska (2), Joanna Chorąża (L) (1), Anna Bączyńska (10), Gabriela Ponikowska (3), Kinga Stronias (3).