Tauron Liga: Zażarty bój ITA TOOLS Stal Mielec. Pięciosetowy pojedynek z ŁKS Commercecon Łódź [ZDJĘCIA]

Tauron Liga: Zażarty bój ITA TOOLS Stal Mielec. Pięciosetowy pojedynek z ŁKS Commercecon Łódź  [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
9
zdjęć

ITA TOOLS Stal Mielec ulega ŁKS-owi Commercecon Łódź | foto Kacper Piękoś

Sport W 18. kolejce Tauron Ligi ITA TOOLS Stal Mielec podejmowała na własnej hali ŁKS Commercecon Łódź. Podopieczne Mateusza Grabdy chciały utrzymać dobrą passę, w której to przed własną publicznością wygrały dwa ostatnie spotkania, w tym również to z drugim łódzkim klubem - Budowlanymi. W starciu z ŁKS-em musiały jednak uznać wyższość swoich rywalek.

Mielczanki rozpoczęły pierwszą partię w najgorszy możliwy sposób, ponieważ na samym jego starcie przegrywały już 0:6. To niestety ustawiło pierwszy set tego spotkania, ponieważ mielczanki nie były w stanie zbliżyć się do przyjezdnych na bliżej niż 4 oczka przy stanie 5:9 i 9:13. Niedługo potem po serii piłek wygranych przez łodzianki wiadome było, że mielczanki nie wyprowadzą już tego seta z wyniku 11:20 na ich niekorzyść. Ostatecznie partia zakończyła się 25:16 dla ŁKS-u.

W drugim secie początkowo wszystko wskazywało, że powtórzy się scenariusz z pierwszego, ponieważ łodzianki prowadziły już 3:0. Tym razem siatkarki Stali zdołały jednak w porę zareagować i szybko doprowadziły do remisu 5:5. Następnie dwie serie po 4 zdobyte punkty przez Weronikę Gierszewską, Katarzynę Brydę oraz Sylwię Kucharską sprawiły, że gospodynie prowadziły już 13:7. Niedługo potem po dwóch punktach zdobytych przez Emilię Muchę na tablicy wyników widniał rezultat 18:12. Wspomniana zawodniczka miała w tym secie ostatnie słowo, ponieważ to po jej skutecznym ataku mielczanki cieszyły się z wygranej 25:19.

W trzeciej partii gra szła punkt za punkt do stanu 8:8. W tym czasie skutecznie punktowała Sonia Kucharska. Niestety później mielczanki straciły aż 6 oczek z rzędu, a chwilę później kolejne 4 piłki, co skutkowało wynikiem 18:12 dla ŁKS-u. Szaleńcza pogoń na nic jednak się nie zdała, bo Stal przegrała ten set 23:25.

Czwarty set również upłynął pod znakiem wyrównanej walki po obu stronach siatki. Punktem zwrotnym była wygrana piłka przy stanie 7:7, która zapoczątkowała serię 4 oczek zdobytych przez Stal. Następnie gospodynie konsekwentnie trzymały dystans do swoich rywalek, a punkt zdobyty przez Jovanę Janković dał wygraną 25:20 i tie-break.

Niestety tie-break całkowicie nie poszedł po myśli siatkarek Stali. Podopieczne Mateusza Grabdy na start przegrywały 5:1, a parę piłek później na tablicy wyników widniał rezultat 8:3 dla łodzianek. Przyjezdne były nad wyraz skuteczne i doprowadziły do szybkiego zamknięcia piątego seta w stosunku. Następnym ligowym rywalem mielczanek będzie zespół Energa MKS Kalisz.

ITA TOOLS Stal Mielec - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (16:25, 25:19, 23:25, 25:20 8:15)

ITA TOOLS STAL Mielec: Kamila Dyduła, Katarzyna Bryda, Izabela Bałucka, Jovana Janković, Klaudia Łyduch (Libero), Klaudia Laskowska-Azab, Karolina Pancewicz (Libero), Emilia Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka, Sylwia Kucharska, Aleksandra Walczak (Libero)

ŁKS Commercecon Łódź: Aleksandra Gryka, Aleksandra Dudek, Paulina Maj-Erwardt (Libero), Nikola Krawczyk, Kamila Witkowska, Valentina Diouf, Zuzanna Górecka, Anastazja Hryshchuk, Roberta Ratzke, Amanda Campos, Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Kinga Drabek (Libero), Sonia Stefanik, Julita Piasecka, Paulina Zaborowska