Podkarpaccy pięściarze z medalami z Mistrzostw Polski

Sport Dwójka pięściarzy Stal Stalowa Wola Boxing Team powróciło z brązowym krążkiem z Mistrzostw Polski Juniorek i Młodzików w Sokółce. Trofea zdobyli również pięściarze ZKS Stal Rzeszów.

W dniach 01-06.12 miały miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek i Młodzików w Sokółce w boksie olimpijskim. Na turniej zakwalifikowali się także pięściarze z województwa podkarpackiego, m.in. z klubów MUKS Iryda Mielec, ZKS Stal Rzeszów oraz Stal Stalowa Wola Boxing Team.

Na podium stanęli Roksana Lechoszest oraz Wiktor Majdański - reprezentanci stalowowolskiego klubu pięściarskiego. Roksana w ćwiercfinale pokonała jednogłośnie Oliwię Wiśnios z BKS Radomiak Radom, a w pojedynku półfinałowym po zaciekłym starciu, uległa Barbarze Marcinkowskiej - aktualnej mistrzyni Polski oraz brązowej medalistce z Mistrzostw Europy. Jej kolega Wiktor w ćwierćfinale pokonał przed czasem Jakuba Klińskiego, lecz przez nie utrzymanie limitu wagowego nie mógł stanąć w pojedynku półfinałowym, choć zapowiadał się na tegorocznego mistrza.

Trofea na Mistrzostwach Polski udało się wywalczyć również pięściarzom ZKS Stal Rzeszów. Maksymilian Wąsacz powrócił do domu z brązem, a jego kolega Krystian Pietryka wyboksował srebro, stając się tym samym wicemistrzem Polski.