Sprinterski talent z Resovii

Opublikowano:

Sprinterski talent z Resovii - Zdjęcie główne

Sport Oliwer Wdowik z CWKS Resovii Rzeszów wyśmienicie rozpoczął 2020 rok. Start w Toruniu został okraszony rekordowymi biegami.

Lekkoatleci zaczynają sezon halowy. Z bardzo dobrej strony pokazał się podczas pierwszych zawodów 18-letni sprinter CWKS Resovii Rzeszów Oliwer Wdowik. Na początek podczas mityngu w Warszawie w dwóch biegach na 60 metrów wykręcił kolejno: 6.83, 6.80 sekundy. W Łodzi także było dobrze: 6.85 i 6.83, ale prawdziwa eksplozja nastąpiła w Toruniu.

-  Zaczęło się od nowego rekordu życiowego który od wczoraj wynosi 6.77 sekundy. Jest to najszybszy wynik w historii Polski wśród 18-latków! W finale po błędzie w blokach startowych zająłem czwartą pozycje wśród seniorów z wynikiem 6.81 sekundy. Na koniec zawodów udało się uzyskać najlepszy czas w Polsce na 200 metrów (21.29 sekundy), jest to jednocześnie mój nowy rekord życiowy. To to także najszybszy czas w Europie i czwarty na świecie wśród juniorów - napisał na swoim Facebooku Oliwer Wdowik.

Sprinter rzeszowskiej Resovii z każdym kolejnym rokiem jest w coraz lepszej dyspozycji. Przypomnijmy, w 2019 roku został między innymi mistrzem Polski juniorów młodszych na dystansach 100 i 200 metrów.