Reklama

Sędziowie piłkarscy zostaną w domach! Bez meczów także na Podkarpaciu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PZPN

Sędziowie piłkarscy zostaną w domach! Bez meczów także na Podkarpaciu - Zdjęcie główne

Sędziowie będą protestować | foto PZPN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Kolejna grupa zawodowa ma zamiar protestować. Tym razem są to arbitrzy piłkarscy, którzy uważają, że za prowadzenie spotkań dostają mało pieniędzy, a dodatkowo coraz częściej dochodzi na nich do werbalnych i fizycznych ataków.

Wygląda na to, że w jeden z październikowych weekendów nie będzie żadnych spotkań piłkarskich od czwartej ligi do klas C. I to w całej Polsce! Co zrobi Polski Związek Piłki Nożnej?

- Protest Sędziów Piłki Nożnej odbędzie się w dniach 30-31 października. Problemem są skandalicznie niskie stawki sędziowskie, które w porównaniu do zarobków corocznie tracą na wartości praktycznie od 2003 roku. Obiecane podwyżki o 30-40 złotych od 2022 roku nie satysfakcjonują nikogo, a rosnące koszty (w tym paliwo po 6 złotych) sprawiają, że z miesiąca na miesiąc ubywa sędziów i obserwatorów w niższych ligach. Ponadto w ostatnim czasie nasilająca się agresja do sędziów i fala hejtu wylewana przez działaczy sprawia, że sędziowie nie chcą sędziować meczów. Sytuacja jaka nastąpi w dniach 30-31 października nie jest żadnym buntem, a jedynie koniecznością przekazania opinii publicznej i nieświadomym działaczom skali problemu. Nie jest to również inicjatywa przedstawicieli władz sędziowskich tylko głos sfrustrowanych sędziów piłkarskich. Arbitrzy to większości pasjonaci, którzy pragną z najwyższą fachowością prowadzić zawody piłkarskie, ciągle doskonaląc swój warsztat. Chcą za to otrzymywać adekwatne do bieżących zarobków wynagrodzenie - czytamy na Facebooku akcji Protest Sędziów Piłki Nożnej.

Środowisko arbitrów zwraca uwagę na trzy postulaty: podwyżka ekwiwalentów i to już od 1 stycznia 2022 roku, radykalne zwiększenie kar za ataki na sędziów, ochrona prawna i związkowa dla arbitrów oraz udział przedstawiciela sędziów w spotkaniu z PZPN w partycypowaniu przy tworzeniu nowych stawek od 2022 roku.

 

- Ostatnie zdarzenie, które miało miejsce w przeworskiej klasie A w meczu LKS Żuraw Żurawiczki - LKS Błękitni Wierzbna pokazuje, że ataki na arbitrów to poważny problem. Kamera wszystko zarejestrowała, a co musimy się nasłuchać kiedy nikt niczego nie nagrywa. Pieniądze? Każdy wie, że z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień jest coraz drożej. Stąd także liczymy na wyrozumiałość.

- wskazuje jeden z podkarpackich arbitrów, który chciałby pozostać anonimowy.

Protest ma się odbyć w całym kraju. Próbowaliśmy się zatem dowiedzieć czy Podkarpacki Związek Piłki Nożnej ma już jakiś plan na weekend 30-31 października. Jak na razie nie ma żadnego oficjalnego stanowiska. Za to w piątek, 15 października, odbędzie się posiedzenie władz i być może wtedy dowiemy się jakie będą podejmowane dalsze kroki.

Zatem ile zarabiają sędziowie na Podkarpaciu? Na stronie internetowej Podokręgu Stalowa Wola możemy znaleźć druk, który prezentuje ile wynosi ekwiwalent dla sędziów piłkarskich w regionie. Oto ten druk:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy