Reklama

Prokurent złożył dymisje. Zmiany w Stalówce [AKTUALIZACJA]

Opublikowano:
Autor:

Prokurent złożył dymisje. Zmiany w Stalówce [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport O bolesnym spadku do trzeciej ligi piłkarze Stali Stalowa Wola mają zapomnieć i zrobić wszystko, aby rozbrat ze szczeblem centralnym trwał tylko sezon. Drużyna z Hutniczej rozpoczęła szybkie przygotowania do rozgrywek. Prezes Stalówki Tomasz Solecki zapowiedział, że nie wyobraża sobie budowy ekipy bez trenera Szymona Szydełko.

7.08:

Zmian w Piłkarskiej Spółce Akcyjnej Stal ciąg dalszy. Prokurent Wojciech Chodorek zrezygnował z piastowanego stanowiska i w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi złożył prokurę o rezygnacji z dniem 6 sierpnia. Rezygnacja prokurenta to jeden z warunków Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola do tego aby wrócić ze zorganizowanym dopingiem i wyjazdami na mecze.

5.08:

Piłkarze Stali Stalowa Wola odbyli we wtorek, 4 sierpnia, pierwszy trening po wakacyjnej przerwie. W zajęciach pod okiem trenera Szymona Szydełko uczestniczyło 22 zawodników. Na obiektach Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej zjawili się między innymi powracający z wypożyczenia z GKS-u Katowice bramkarz Łukasz Konefał. Ponadto w pełnym zakresie z drużyną trenował już powracający do zdrowia Michał Fidziukiewicz, a także kuszony ofertami z wyższych lig Kacper Śpiewak. Indywidualny tryb zajęć został zaordynowany Bartoszowi Sobotce, który narzeka na lekki uraz oraz napastnikowi Tomaszowi Płonce, który w dalszym ciągu boryka się z problemami zdrowotnymi. Przy Hutniczej zabraknie: Krzysztofa Kiercza - klub zakończył z nim współpracę, Rafała Michalika, z którym po powrocie z wypożyczenia rozwiązano umowę. Nieobecni byli również Bartłomiej Ciepiela i Adrian Szczutowski, którym skończyły się wypożyczenia i powrócili do macierzystych klubów.

Pierwszy mecz już w ten weekend. Rywalem zielono-czarnych w ramach rundy wstępnej Totolotek Pucharu Polski będzie Skra Częstochowa. Mecz ten zostanie rozegrany w Częstochowie, w niedzielę 9 sierpnia, o godzinie 16:30.

Piłkarze trenują, a działacze już myślą jak odnaleźć się w nowej trzecioligowej rzeczywistości. Prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stal Tomasz Solecki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej nakreślił najważniejsze kwestie dotyczące najbliższych dni.

- Chcemy udowodnić że druga liga się nam należy i to zamierzamy udowodnić na boisku. Rozpoczynamy budowę sztabu i pionu sportowego. Mamy zawodników, którzy mają ważne umowy przez rok oraz tych którym się skończyły. Siadamy ze sztabem i rozpoczynamy budowę kadry, która będzie walczyć o drugą ligę. To jest nasza ambicja, nasz honor, jesteśmy to winni kibicom. Mogę powiedzieć, że na 90 procent w klubie zostanie trener Szymon Szydełko. Ja oceniam jego pracę od początku jego zatrudnienia, a nie tylko przez pryzmat spadku. Ma moje stuprocentowe poparcie. Doceniam jego zaangażowanie i kunszt. Winnymi spadku jesteśmy wszyscy: piłkarze, sztab, zarząd, ja. Będą zmiany kadrowe, tylko musi przyjść na to odpowiedni czas. W tym momencie, błędem by było podziękowanie osobom, które mają kompetencje i już pracują nad kadrą o walkę o drugą ligę. Wojciech Fabianowski złożył dymisję z funkcji dyrektora sportowego na moje ręce z poczuciem ambicji i w poczuciu tego co się stało. Ja ją przyjmę, ale wtedy, gdy będziemy gotowi do startu rozgrywek. Mimo wszystko będę chciał zatrzymać Wojciecha Fabianowskiego w klubie, doceniając jego zaangażowanie.

- powiedział Tomasz Solecki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE