Autor: | Zdjęcie: Kamila Bik

PKO BP Ekstraklasa. Stal Mielec wygrywa z Miedzią Legnica. Beniaminek nie miał szans w starciu z biało-niebieskimi - Zdjęcie główne

foto Kamila Bik

Sport Po przerwie reprezentacyjnej Stal Mielec pewnie wygrała z Miedzią Legnica 2:0. Bohaterem spotkania 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy okazał się Adam Ratajczyk, który brał udział w obu bramkach biało-niebieskich.

Stal Mielec była wyraźnie lepsza na boisku w Legnicy. Oddała pięć cennych strzałów i po porażkach wreszcie wraca do Mielca z punktami.

W 20 minucie spotkania po świetnej akcji przez środek Said Hamulić pokonał bramkarza gospodarzy po dośrodkowaniu Adama Ratajczyka. Kolejny gol padł przed przerwą. Kasperkiewicz dograł na prawo do Ratajczyka, który strzałem przy słupku pokonał bramkarza miejscowych. Druga połowa była bezbarwna. Stal Mielec chciała utrzymać wynik, a piłkarze Miedzi nie mieli pomysłu na skuteczną akcję.

Miedź Legnica – PGE FKS Stal Mielec 0:2 (0:2)

Bramki:

• Said Hamulić  (20′)
  • Adam Ratajczyk (45')

Miedź: 1. Paweł Lenarcik - 2. Carlos Julio Martínez, 25. Nemanja Mijušković, 5. Levent Gülen, 3. Hubert Matynia (46, 23. Jurich Carolina) - 70. Maciej Śliwa (65, 17. Michael Kostka), 15. Santiago Naveda, 8. Chuca (65, 16. Dawid Drachal), 10. Maxime Dominguez, 79. Olaf Kobacki (79, 59. Mehdi Lehaire) - 11. Koldo Obieta.

Stal: 41. Bartosz Mrozek - 17. Fabian Hiszpański, 74. Kamil Kruk, 21. Mateusz Matras, 4. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 77. Adam Ratajczyk (74, 32. Fryderyk Gerbowski), 18. Piotr Wlazło, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (87, 16. Paweł Żyra), 7. Maciej Domański (63, 10. Mateusz Mak) - 99. Saïd Hamulic (74, 11. Mikołaj Lebedyński).

Żółte kartki: Dominguez, Kobacki, Martínez - Kruk, Gerbowski.

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów: 3797.

Kolejny mecz Stali Mielec już w piątek o godz. 18. Biało-niebiescy zagrają u siebie z Pogonią Szczecin.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.