Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Maj

PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec ogrywa Śląsk Wrocław. Zadecydował o tym sprytnie wykonany rzut wolny [WIDEO] - Zdjęcie główne

Stal Mielec lepsza od Śląska | foto Grzegorz Maj

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W 21. kolejce rywalizacji w PKO BP Ekstraklasa Stal Mielec na wyjeździe zmierzyła się ze Śląskiem Wrocław. Podopieczni Kamila Kieresia zdołali zdobyć trzy punkty na trudnym wrocławskim terenie.

Stal Mielec odważnie weszła w ten mecz, i to ona w pierwszych minutach spotkania była stroną wiodącą. Szybko jednak inicjatywę zdołał przejąć Śląsk, który w 9. minucie był bliski zdobycia bramki. Na drodze stanął jednak golkiper Kochalski, który wybronił strzał i dobitkę. Mielczanie nie dali złamać swojej defensywy przy fali ataków ze strony wrocławian. Tuż przed upływem 30. minuty meczu w jednej z kontr w dogodnej sytuacji znalazł się Ilja Szkurin, lecz futbolówkę z jego nogi zdjął Petkov. W 45. minucie spotkania Krystian Getinger przytomnie i sprytnie zagrał futbolówkę z wolnego do Ilji Szkurina, a ten położył na ziemię Petkova i pewnym uderzeniem pokonał golkipera Śląska. Do przerwy mimo optycznej przewagi Śląska to Stal Mielec prowadziła.

Po zmianie stron jak można było spodziewać się trwały ataki ze strony gospodarzy. W 52. minucie Konczkowski obiecująco dośrodkował piłkę, a strzałem nożycami Kochalskiego chciał pokonać Petr Schwarz. Ta sztuka mu się jednak nie powiodła. W 65. minucie golkiper Stali znów był zmuszony do wysiłku. Erik Exposito uderzył przepotężnie z rzutu wolnego, ale Kochalski zdołał sparować posłaną przez niego futbolówkę. Ostatecznie podopieczni Kamila Kieresia dowieźli korzystny rezultat i zwyciężyli 1:0. W następnej kolejce Stal Mielec czeka kolejne ciężki wyzwanie, ponieważ na własnym obiekcie zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Śląsk Wrocław - Stal Mielec 0:1 (0:1)
Bramka: Ilja Szkurin 45'

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.