PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec przegrywa z Legią Warszawa przy Łazienkowskiej. Przewaga nad strefą spadkową jest już minimalna [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport W meczu 24. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy mielecka Stal przegrała przy Łazienkowskiej 0:2 z Legią Warszawa. Po tym meczu biało-niebiescy mają już tylko 4 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Przed tym spotkaniem kibice Stali Mielec "po cichu" liczyli na przełamanie złej passy i sprawienie niespodzianki przy Łazienkowskiej. Tym bardziej, że Legia Warszawa grała bez jednego ze swoich najlepszych piłkarzy Josue.

Bramki:

1:0 - Tomas Pekhart 49'

2:0 - Filip Mladenović 85'

W pierwszej połowie Stal mądrze się broniła i rozbijała ataki stołecznej ekipy. Podopieczni Adama Majewskiego byli nastawieni na grę z kontry, a z kolei Legia nie potrafiła sobie stworzyć żadnej dogodnej okazji bramkowej. O wiele więcej działo się w drugiej połowie, bo już w 49 minucie spotkania świetna wrzutka Ernesta Muciego z lewej strony na głowę Tomasa Pekharta. Mocne i precyzyjne uderzenie napastnika Legii i Bartosz Mrozek musiał wyciągać piłkę z siatki. Kolejnym problemem dla drużyny z Podkarpacia okazał się uraz Adama Ratajczyka, który na noszach opuścił murawę. Z każdą kolejną minutą to Legia była coraz bliżej gola. W 62 minucie gości uratował Mrozek, który wybronił strzał Pawła Wszołka. W 79 minucie golkiper Stali okazał się lepszy od Muciego.

Biało-niebiescy mieli dwie dobre okazje. Najpierw w 69 minucie spotkania kiedy strzał Mateusza Maka wybronił Dominik Hładun oraz w 77 minucie po uderzeniu Rauno Sappinena. Po chwili Legia "dobiła" Stal, a zrobił to duet Igor Strzałek-Filip Mladenović. Strzałek popisał się genialnym rajdem i podaniem, a Mladenović z odrobiną szczęścia pokonał Mrozka. Jeszcze przed końcem meczu w polu karnym dobrze znalazł się Maciej Wolski, ale spudłował. Po tej porażce Stal ma tylko cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Przegrana jest bolesna, bo Stal na pewno zagrała jedno z lepszych wiosennych spotkań.

18 marca Stal zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (godzina 12:30). Zobaczcie zdjęcia z Łazienkowskiej.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.