PKO BP Ekstraklasa: Genialny mecz Saïda Hamulicia, piękny gol Fryderyka Gerbowskiego. Stal Mielec ogrywa Pogoń Szczecin [ZDJĘCIA]

Sport W meczu 12. kolejki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy mielecka Stal pokonała na własnym stadionie Pogoń Szczecin 4:2. Biało-niebiescy pierwsi stracili gola, ale szybko rozmontowali defensywę "Portowców". Bohaterem mielczan jest Saïd Hamulic.

Podopieczni Adama Majewskiego wiedzieli, że starcie z Pogonią Szczecin nie będzie łatwe, a goście z Pomorza Zachodniego natychmiast ruszyli do ataku. Ku radości fanów Stali finał był szczęśliwy.

PGE FKS STAL MIELEC - POGOŃ SZCZECIN 4:2 (2:1)

4:2 -  Fryderyk Gerbowski 88

"Portowcy" już w 5. minucie spotkania otworzyli wynik spotkania. Na listę strzelców wpisał się Kamil Grosicki. Na szczęście dla mielczan piłka szybko znalazła się w siatce bramki strzeżonej przez Dante Stipicę. Pogoń próbowała wrócić na "zwycięskie tory", ale obrońcy Stali spisywali sie bardzo dobrze, a pod koniec pierwszej połowy gości po raz pierwszy skarcił Saïd Hamulic. Gol z cyklu "stadiony świata" padł jednak w drugich 45 minutach. Wtedy to Hamulic popisał się solowym rajdem od jednego pola karnego do drugiego i strzałem w długi róg pokonał Stipicę.

Kiedy wydawało się, że miejsowi mają wszystko pod kontrolą czerwoną kartkę obejrzał Arkadiusz Kasperkiewicz i Stal kończyła spotkanie w dziesiątkę. "Portowcy" za wszelką cenę chcieli wyrównać, a kontaktową bramkę zdobył Wahan Biczachczjan. W końcówce pięknym strzałem zwycięstwo mielczan przypieczętował Fryderyk Gerbowski. Zobaczcie zdjęcia z Solskiego.