Reklama

Pieniądze dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze dla Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Stalowowolscy radni debatowali nad działalnością nowej jednostki budżetowej: Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

Na dobry początek Centrum Usług Wspólnych Urzędu Miasta Stalowa Wola otrzymało zadania księgowe, kadrowe i administracyjne związane z Podkarpackim Centrum Piłki Nożnej. Kolejna uchwała dotyczyła już finansów instutucji. Miasto jako przelicznik do dotacji, przyjęło dopłatę do metra kwadratowego (19 złotych i 75 groszy) do boisk PCPN-u o łącznej powierzchni ponad 45 tysięcy metrów kwadratowych. Tym samym na ten rok dopłata wyniesie milion złotych, w tym sto tysięcy na zakup wyposażenia.

- Kwota ta była wcześniej zaplanowana w budżecie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Była zamrożona do czasu skutecznego powołania jednostki i nie obciąża dodatkowo środków w miejskim budżecie - mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Na utrzymanie obiektów potrzebne są 2 miliony złotych i brakująca kwota ma pochodzić z działalności statutowej obiektu, wynajmowania boisk oraz umów reklamowych i sponsorskich. Mateusz Nowak, dyrektor Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej poinformował, że już prowadzi rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Dyrektor PCPN-u zapytany liczbę osób zatrudnionych, mówił że na początek przewiduje dziesięć etatów plus umowy zlecenie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE