Autor: | Zdjęcie: FB Developres Bella Dolina Rzeszów

Pięć setów z happy endem. Developres Bella Dolina Rzeszów pokonał ŁKS Commercecon Łódź - Zdjęcie główne

Pierwszy mecz półfinału Tauron Ligi dla rzeszowianek. | foto FB Developres Bella Dolina Rzeszów

Sport Ależ to były emocje. Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów pokonały w tie-breaku ŁKS Commercecon Łódź. Kibice zgromadzeni w Podpromiu obejrzeli zacięte spotkanie.

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów wygrały na Podpromiu pierwszy mecz półfinału Tauron Ligi z ŁKS-em Commercecon Łódź 3:2 (21:25, 17:25, 25:16, 25:16, 15:13). "Rysice" w pierwszym secie prowadziły 11:2, ale potem nastąpił kryzys i zespół z Łodzi wygrały ten fragment meczu. Drugi set także padł łupem łodzianek. Podopieczne Stephane'a Antigi doprowadziły do piątego seta. Tam mieliśmy wojnę nerwów z której zwycięsko wyszły gospodynie.

Zaczęło się od 0:2 po dwóch setach, ale podopieczne Stephane Antigi rostrzygnęły rywalizację w trzech kolejnych odsłonach, wygrywając ostatecznie 3:2 z łodziankami. Emocjonujące widowisko na hali Podpromie i fantastyczna postawa Bruny Honorio, która została MVP meczu.

Pierwszy set dobrze zaczęły gospodynie, ale z przewagi 9:1, momentalnie zrobiło się 15:12 i coraz bardziej ŁKS zbliżał się do remisu. Po kapitalnym początku nastąpiła niemoc. Nieustępliwość podopiecznych Michała Cichego przyniosła prowadzenie przyjezdnym. W końcówce to drużyna Commerceconu dobrymi zmianami i skutecznością w ataku, doprowadziła do zwycięstwa w pierwszym secie. Spotkanie kompletnie nie wyszło Malwinie Smarzek, której ataku kilkukrotnie kończyły się na bloku rywalek. Trener rozpoczął rotację w składzie.

Drugi set rozpoczął się od średniej gry zarówno jednej i drugiej strony. Zdarzały się błędy, ale znacznie mniej zaczęły ich popełniać łodzianki. Po wyniku 7:7, nastąpiły cztery punkty z rzędu dla ŁKS, odpowiadała Kara Bajema z ataku, ale Developres znów się zaciął, doprowadzając do aż ośmiu punktów z rzędu dla przeciwniczek. Trener Antiga próbował kolejny raz rotować wprowadzając wszystkie możliwe zawodniczki atakujące, ale nie przynosiło to skutku.

Ostateczny cios zadała Veronika Jones-Perry i na tablicy wyników zrobiło się 0:2.

Trzeci set brzmiał jak wyrok dla Bella Doliny. Wszyscy liczyli na charakter i walkę do końca. I nie zawiedli się, bo nastąpiła duża odmiana gry zespołu gospodarzy. Świetnie punktowała Kara Bajema oraz Bruna Honorio, a Jelena Blagojević kolejny raz nie zawiodła i natchnęła drużynę do prowadzenia w secie 10:7 i 13:8. Następnie rzeszowianki zadały kolejne ciosy, zdobywając sześć punktów z rzędu. Ostatecznie zdominowały trzecią odsłonę wynikiem 25:16.

Czwarty set pokazał, że zespół Antigi nie powiedział ostatniego słowa i chętnie doprowadzi do remisu w tym spotkaniu. Mocny początek zapewniła Jelena Blagojević, punktowała też Valentina Diouf. Po 11 punktów widniało na tablicy wyników. Świetnie w bloku radziły sobie Bajema i Stencel, ataki ŁKS’u przestały już tak mocno zagrażać wynikowi. Świetnie w ataku popisywała się Honorio i ostatecznie był to kolejny pewnie wygrany akt gospodarzy 25:16.

Tie-break, a więc ogromne emocje na hali Podpromie. Oba zespoły znacznie podkręciły tempo, oglądaliśmy mocne wymiany i walkę o każdy punkt. Atak za atak, blok za blok. Po stanie 7:7, kolejny raz w bloku błyszczała Stencel. Mocne akcenty ze strony Honorio i Blagojević, ale przydarzyły się również błędy. To ŁKS zaczynał mieć bliżej do wygrania tego spotkania. Łodzianki wyszły na prowadzenie 10:12, ale ostateczne zdanie miał Developres Bella Dolina doprowadzając do wyniku 14:12. Wynik spotkania na 3:2 ustaliła kapitan zespołu – Jelena Blagojević, a zawodniczką meczu została Bruna Honorio.

Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw. Drugi mecz w Łodzi odbędzie się 24 kwietnia, początek: godzina 20:30.