Fortuna 1. Liga: Stal Rzeszów wygrywa z Sandecją Nowy Sącz. Teraz czas na derby z Resovią [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Stal Rzeszów nie dała szans Sandecji Nowy Sącz w meczu 28. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gospodarze pewnie wygrali mecz na własnym stadionie (3:0) i zbliżyli się do grupy klubów, które w barażach powalczą o awans do PKO Ekstraklasy.

Stalowcy byli zdecydowanym faworytem spotkania ze znajdującą się w strefie spadkowej Sandecją. I już pierwsze minuty meczu przyniosła ponad trzem tysiącom kibiców zgromadzonym na stadionie sporo emocji. W szesnastce faulowany był Wiktor Kłos, jednak początkowo sędzia Jacek Małyszek nie użył gwizdka. Chwilę później zainterweniował jednak VAR i arbiter podyktował rzut karny, który skutecznie wykorzystał Bartłomiej Poczobut.

Goście nie byli w stanie zareagować na dominację Stali. Już w 22. minucie meczu piłkę wzdłuż bramki zagrywał Franciszek Polowiec, a ta odbiła się od Kamila Palacza i wpadła do siatki. Tym samym pechowiec z Sandecji, który wcześniej faulując doprowadził do rzutu karnego, tym razem zanotował gola samobójczego. W 30. minucie obrońcę gospodarzy zwodem zgubił Kłos, który następnie płaskim strzałem pokonał Karla-Rometa Nomma. Było 3:0 i patrząc na grę obu zespołów, było niemal pewne, że w tym meczu wiele się już nie zmieni.

I faktycznie, w drugiej połowie piłkarze Stali Rzeszów spokojnie kontrolowali przebieg spotkania, a zawodnicy Sandecji Nowy Sącz nie potrafili skorzystać z większej ilości wolnej przestrzeni w środku boiska. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca nie forsując tempa pewnie dowieźli trzybramkowe prowadzenie do końca.

Po komplecie spotkań 28. kolejki Fortuna 1. Ligi, Stal Rzeszów zajmuje w tabeli 8. miejsce z dorobkiem 40 punktów. „Żurawiom” do strefy barażowej brakuje zaledwie trzech punktów. Już w sobotę (29 kwietnia) w stolicy Podkarpacia odbędą się derby pomiędzy Stalą, a Resovią. Początek meczu o godz. 20.

Stal Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Poczobut 8-karny, 2:0 Palacz 22-samobójcza, 3:0 Kłos 30.

Składy: Stal: Bąkowski – Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki (86’ Marczuk) – Kłos (72’ Michalik), Poczobut, Wolski, Prokić (72’ Olejarka) – Piątek (62’ Małecki), Sadłocha (62’ Mustafajew). Trener: Daniel Myśliwiec.

Sandecja: Nomm – Szufryn ż, Wróbel, Lusiusz (63’ Mas), Potoma, Toporkiewicz, Nawotka, Pawłowski, Palacz (46’ Iskra), Kostal (63’ Walski), Boczek. Trener: Tomasz Kafarski.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.