Nokaut w drugiej połowie! Siarka Tarnobrzeg zgarnia Wojewódzki Puchar Polski

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Nokaut w drugiej połowie! Siarka Tarnobrzeg zgarnia Wojewódzki Puchar Polski - Zdjęcie główne

foto Grzegorz Lipiec

Sport Siarka Tarnobrzeg w Pucharze Polski na stopniu wojewódzkim pokonała Karpaty Krosno. Dzięki temu zgarnęła premię finansową oraz zyskała prawo gry w Pucharze Polski na stopnie centralnym w sezonie 2024/25.

Już w 6. minucie Kamil Orlik dostał piłkę z linię obrony Karpat i pognał z nią na bramkę. W sukurs szedł mu Szymon Feret, ale ten nie zdecydował się odegrać mu piłki i sam oddał strzał, wybroniony przez Pasterczyka. Tego dnia aktywny był on bardzo aktywny. W 12. minucie po składnej akcji na skraju pola karnego huknął na bramką Karpat, jednak Pasterczyk ponownie był na posterunku. W 24 minucie po raz kolejny spróbował swoich sił i po raz kolejny powstrzymał go Dominik Pasterczyk, który sparował piłkę na poprzeczkę.

Po pierwszych 25 minutach gry, do głosu zaczęli dochodzić również piłkarze z Krosna. W 29. minucie Krystian Paczkowski uderzył z szesnastu metrów i gdyby nie rykoszet, Konrad Cymerys mógłby mieć problemy z obroną tego strzału. 39 minuta przyniosła kolejną okazję dla Karpat. Piłkę z linii bramkowej głową wybił jednak Kosei Iwao.

Po zmianie stron wynik szybko uległ zmianie. Już w 52 minucie Piotr Lisowski dograł do Kosei Iwao, a piłkę po jego strzale z najbliższej odległości dobił Dawid Lisowski. 70 minuta przyniosła drugą bramkę dla Siarki. Wszystko rozpoczęło się od znakomitego przyjęcia i obrócenia się z piłką przez Kamila Orlika. Następnie posłał on futbolówkę do Piotra Lisowskiego, a ten popisał się skutecznym strzałem. Minutę później było już 3:0 dla tarnobrzeżan. Kamil Orlik świetnie zastawił się przy górnej piłce, po czym urwał się z nią defensorom Karpat i wystawił piłkę do Szymona Fereta, a ten tylko dostawił nogę i mógł cieszyć się z gola.

Zwycięzca pucharu zgarnął 40 tysięcy złotych, a także uzyskał prawo gry w Pucharze Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2024/25.

Karpaty Krosno - Siarka Tarnobrzeg 0:3 (0:0)