Mur Skorupski, z 2:0 na 2:2, radośniej niż po Belgii. Tak internauci komentują mecz Holandii z Polską [ZDJĘCIA]

Sport W meczu 3. kolejki grupy 4 dywizji A Ligi Narodów reprezentacja Polski zremisowała 2:2 z Holandią. Bramki dla Polski strzelili: Matty Cash i Piotr Zieliński. Gospodarze odpowiedzieli trafieniami Davy'ego Klaassena i Denzela Dumfriesa. Było pięknie, bo biało-czerwoni prowadzili 2:0, choć i tak ten jeden punkt to sukces. Zobaczcie najlepsze memy.

2:0 to niebezpieczny wynik. Przekonali się o tym Polacy, którzy prowadzili z Holandią, ale nie zdobyli kompletu punktów. Łukasz Skorupski popisywał się genialnymi paradami, Matty Cash strzelił swojego premierowego gola w biało-czerwonym trykocie i co najważniejsze kadrowicze zagrali lepiej niż z Belgią.

W 18. minucie reprezentacja Polski wyszła na prowadzenie. Nicola Zalewski posłał piłkę do Matty'ego Cash'a. Obrońca reprezentacji Polski wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem przy dalszym słupku zaskoczył Marka Flekkena. Początek drugiej połowy to euforia polskich kibiców, którzy zdominowali Holendrów w Rotterdamie. Świetnym prostopadłym podaniem do Przemysława Frankowskiego popisał się Krzysztof Piątek. Pomocnik francuskiego RC Lens wystawił futbolówkę do pustej bramki Piotrowi Zielińskiemu, który dopełnił formalności. Potem było już jednak gorzej. W 51. minucie swojego pierwszego gola w tym spotkaniu strzelili gospodarze. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Blinda precyzyjnym uderzeniem wykończył niepilnowany w polu karnym Klaassen. Trzy minuty później po dograniu Depaya Skorupskiego mocnym strzałem pokonał Denzel Dumfries.

W końcówce spotkania Halil Umut Meler podyktował rzut karny za zagranie ręką Casha, które poprzedziła świetna interwencja Skorupskiego. Do futbolówki podszedł Depay i... trafił w słupek. Chwilę później Skorupski jeszcze raz pokazał swój kunszt.