Reklama

Medalowe występy we Włocławku [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Medalowe występy we Włocławku [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce we Włocławku przyniosły udane występy zawodniczek i zawodników z Podkarpacia.

Krajowy czempionat świetnie rozpoczął się dla LKS Stali Mielec. Katarzyna Zdziebło w chodzie sportowym na dystansie 5000 metrów osiągając czas 21:13.69 została mistrzynią Polski, deklasując rywalki. To drugi rezultat w historii polskiego chodu na tym dystansie, tylko 10 sekund gorszy od rekordu kraju. Druga na mecie z ponad minutową stratą zameldowała się Olga Niedziałek (22:35.03). Brązowy medal zdobyła najbardziej doświadczona chodziarka Agnieszka Ellward (23:11.98) Kolejna zawodniczka LKS Stali Mielec Wiktoria Raś ukończyła rywalizację na 6. miejscu 6️ z czasem 25:23.34. Na 5. miejscu zawody ukończyła Małgorzata Cetnarska z KKS Victoria Stalowa Wola. W rywalizacji mężczyzn Rafał Augustyn z LKS Stali Mielec w chodzie sportowym na 10000 metrów zajął 5. miejsce.

Fot. Łukasz Szeląg/PZLA

Świetnie zaprezentowali się wychowankowie Victorii Stalowa Wola: Bartłomiej Stój (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole) w rzucie dyskiem i Joanna Jóźwik (AZS AWF Katowice) w biegu na 800 metrów. Joasia i Bartłomiej zdobyli złote medale. Dodatkowo Jóźwik dołożyła srebro w sztafecie 4x400m. 4. miejsca zajęli Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa) na 800m i Szymon Żywko (AZS UMCS Lublin) na 1500m. Angelika była jeszcze piąta w sztafecie 4x400. Stanisław Lebioda (RLTL ZTE Radom) był 12. na 1500m i 17. na 800m. Trzecie miejsce w biegu na 800 metrów zajęła dotychczasowa mistrzyni kraju Anna Sabat (wychowanka Sparty Stalowa Wola, obecnie CWKS Resovia Rzeszów).

Fot. Łukasz Szeląg - na zdjęciu Bartłomiej Stój.

Ogromne powody do radości ma Matylda Kowal z Resovii Rzeszów. Powrót po rocznym rozbracie z bieżnią został okraszony złotem w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.  

Fot. Facebook Matylda Kowal

W biegu na 200 metrów nie zawiódł młody sprinter Resovii Oliwer Wdowik, który zdobył brązowy medal. Na 100 metrów Oliwer był czwarty.

Fot. Fb Oliwer Wdowik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE