Martyna Wal rekordzistką kraju i mistrzynią Polski U-16! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Mistrzostwa Polski U-16 w Karpaczu to jeden z ostatnich akcentów tego sezonu dla lekkoatletek i lekkoatletów z Podkarpacia. Tym bardziej cieszą świetne wyniki i medale.

Mistrzostwa Polski U-16 w Karpaczu to udane podsumowanie tego sezonu dla młodych lekkoatletek i lekkoatletów z Podkarpacia. W sobotę srebrne medale zdobyli: Olga Wal (LKS Stal Mielec) w biegu na 600 metrów - 1:32.16 oraz Maja Gawrońska (CWKS Resovia Rzeszów) w rzucie dyskiem - 38.61 m. Brązowe medale trafiły do: Aleksandra Bednarz (KKS Victoria Stalowa Wola) w rzucie młotem - 48.89 m i Kinga Galik (MUKLA Dębica) w skoku w dal - 5.42 m.

W niedzielę ze świetnej strony pokazała się Martyna Wal z LKS Stali Mielec. W biegu na 1000 metrów zajęła pierwsze miejsce i "wykręciła" nowy rekord kraju w swojej kategorii wiekowej, który wynosi teraz: 2:48.69. Drugie złoto dla Podkarpacia to rezultat kolegi klubowego Martyny – Patryka Sejlera, który wygrał chód na 5000 m wynikiem 25:55.58. Z brązowego medalu mogła się cieszyć sztafeta 4x100 metrów Victorii Stalowa Wola w składzie: Paulina Zawół, Kornelia Butryn, Gabriela Grzybowska, Małgorzata Strzelec z nowym rekordem klubu: 49.94. Z kolei Jakub Bembenek (Victoria) był trzeci w biegu na 300 metrów (nowy rekord życiowy i nowy rekord klubu), a Sofia Wydra (Victoria) zajęła drugie miejsce w konursie rzutu oszczepem (45.34 m - nowy rekord życiowy i rekord klubu). Ola Łuc ze Stali Nowa Dęba zajęła trzecie miejsce w rywalizacji na 3000 metrów w chodzie sportowym.