Reklama

Marcin Wołowiec skończył swoją misję w Stali Rzeszów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Stal Rzeszów

Marcin Wołowiec skończył swoją misję w Stali Rzeszów - Zdjęcie główne

foto Stal Rzeszów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Drugoligowi piłkarze Stali Rzeszów będą mieć nowego trenera. Marcin Wołowiec przestaje pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca.

Trener Marcin Wołowiec przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Stali Rzeszów.

- Wkrótce podamy również informację o tym, kto zostanie nowym szkoleniowcem naszej drużyny oraz kształt sztabu szkoleniowego. Jednocześnie informujemy, że trener Wołowiec w dalszym ciągu pozostaje w strukturach klubu.

- napisano na stronie internetowej Stali.

Oto oświadczenie MARCINA WOŁOWCA:

"Drodzy Kibice oraz Sympatycy Stali Rzeszów,

Pragnę poinformować, że dniem wczorajszym przestałem pełnić funkcję trenera Stali Rzeszów. Podejmując taką decyzję wraz z klubem, kierowaliśmy się tylko i wyłącznie dobrem mojego Klubu. Wierzę, że przyniesie to pożądany skutek i spełni oczekiwania wszystkich, którym zależy na coraz lepszym wyniku Stali Rzeszów.

To był bardzo ciężki i nieprzewidywalny rok, z huśtawką nastrojów i emocji. Wiem, że dostarczyliśmy sporo wrażeń, ale efektu końcowego w postaci awansu nie udało się zrealizować. Jestem jednak pewien, że ten ostatni mecz naszej drużyny dał promyk nadziei na to, że sezon 2020/2021 nie jest jeszcze stracony i zespół pod kierunkiem nowego trenera da nam wiele radości na wiosnę.

Nie jest tajemnicą, że przegrany w lipcu baraż odcisnął piętno na nas wszystkich, ale proszę pamiętać, iż po takim przeżyciu zawodnicy stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze weszli w nowy sezon. W połowie rundy złapaliśmy zadyszkę i straciliśmy sporo punktów, ale wiem, że pasja wygrywania szybko wróci i zaczniemy się piąć w górę tabeli.

Chciałbym w tym wszystkim poszukać pozytywów i na pewno jednym z nich jest duża liczba młodzieży, która została odważnie wprowadzona do drużyny. To jest kapitał z ogromnym potencjałem, na którym zostanie zbudowany mocny, stabilny zespół.

Błędy popełniane w przewidywaniach są nieuniknione, bo rzeczywistość sportowa jest nieprzewidywalna lub trudno przewidywalna. Błędów nie dało się uniknąć i niestety zostały popełnione, ale jedna rzecz musi zostać podkreślona! Wszystkie podejmowane przeze mnie i przez mój sztab decyzje były ukierunkowane pod to, żeby zespół grał tylko lepiej.

Na koniec chcę zaapelować do wszystkich Kibiców Stali Rzeszów o jeszcze więcej wsparcia dla piłkarzy i sztabu, o więcej obiektywizmu i zrozumienia, o cierpliwość. Wszyscy staramy się tak działać, aby wygrywać.

Dziękuję mojej żonie za wiarę we mnie oraz za wsparcie, na które zawsze mogłem liczyć. Zawodnikom za wspólną pracę, poświęcenie i dążenie do celu. Mojemu sztabowi oraz wszystkim pracownikom Klubu za ogrom pracy i wytrwałość. Prawdziwym Kibicom za doping, bez którego nie weszlibyśmy do baraży."

Ekipa z Hetmańskiej ma pierwszoligowe aspiracje, a po 16. kolejkach tego sezonu "zajmuje zaledwie" 9. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Do strefy barażowej strata nie jest duża, bo wynosi trzy punkty, ale już miejsca dające bezpośredni awans są oddalone aż o 14 punktów.

Na giełdzie nazwisk, które mogą zastąpić Wołowca najmocniej wyglądają akcje Daniela Myśliwca. 35-latek z Jasła notował ostatnio bardzo dobre wyniki z trzecioligową Wólczanką Wólką Pełkińską. Informacje o tym kandydacie potwierdził na Twitterze specjalista od piłki nożnej o pseudonimie Janekx89.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy