Magdalena Niemczyk z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa podwójną złotą medalistką lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U-20. Srebro Alicji Wysockiej w skoku wzwyż [ZDJĘCIA]

Sport Podkarpaccy sportowcy zdobyli podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Polski U-20 w Radomiu pięć medali. Dwa złote "krążki" wywalczyła sprinterka Magdalena Niemczyk, a przy okazji osiągnęła genialne wyniki czasowe. Złoto dołożył jeszcze Kamil Piecuch (LKS Stal Mielec) w chodzie sportowym, srebro Alicja Wysocka (Resovia Rzeszów) w skoku wzwyż oraz brąz - Maria Duszkiewicz (LKS Stal) w rzucie młotem.

Radomskie mistrzostwa kraju w kategorii U-20 to w konkurencjach sprinterskich kobiet dominacja Magdaleny Niemczyk z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa. W finale biegu na 100 metrów podopieczna trenera Bogdana Karkuta uzyskała 11.60 i pewnie pokonała Aleksandrę Piotrowską (11.91) oraz Julię Dziamską (11.94). Już w eliminacjach Niemczyk pokazała klasa i "wykręciła" życiówkę - 11.41. To jednak nie był koniec, bo w sobotę Magda pewnie wygrała bieg na 200 metrów - czas: 23.68 - kolejny raz poniżej minimum na Mistrzostwa Świata U-20 w Cali.

- Dwa złote medale w biegach na 100 i 200 metrów Magdy podczas mistrzostw kraju w Radomiu. 11,41 w eliminacjach, przy wietrze +0,6m/s, to drugi czas w historii polskiej lekkiej atletyki (po rekordzistce Polski - Ewie Swobodzie) jaki na pomiarze elektronicznym uzyskała juniorka. Do tego drugi w tym roku czas na listach europejskich. To czwarty złoty medal rangi mistrzostw Polski w tym roku. Teraz czas na szybką regenerację.

- mówi Bogdan Karkut, trener zawodniczki z Kolbuszowej.

W konkursie skoku wzwyż kobiet drugie miejsce zajęła obrończyni tytułu Alicja Wysocka (CWKS Resovia Rzeszów) – 1.72m. Złoty medal w chodzie sportowym na 10000 metrów zdobył Kamil Piecuch z LKS Stali. Jego klubowy kolega Cristian Ielo zajął czwarte miejsce. Z kolei Maria Duszkiewicz w finale rzutu młotem uzyskała wynik 54.96m. Rekord życiowy dał zawodniczce LKS Stali brązowy medal.