Reklama

Jest nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przedstawiciel Podkarpacia też ma powody do radości [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen

Jest nowy prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Przedstawiciel Podkarpacia też ma powody do radości [WIDEO] - Zdjęcie główne

Cezary Kulesza | foto Screen

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Czas na zmianę warty we władzach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek skończył swoje rządy. Nowym prezesem został Cezary Kulesza. W zarządzie ważne stanowisko zajął szef Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Mieczysław Golba.

Legendarny Zbigniew Boniek nie mógł kandydować na kolejną kadencję i prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej musiała zostać nowa osoba. Kandydatów było dwóch. To Cezary Kulesza i Marek Koźmiński. Obaj to byli piłkarze i ludzie Bońka. Pierwszy od 2012 roku jest członkiem zarządu PZPN, a od 2016 roku wiceprezesem PZPN do spraw piłkarstwa profesjonalnego. Drugi w latach 2012 - 2016 był wiceprezesem PZPN do spraw zagranicznych, od 2016 jest wiceprezesem PZPN do spraw szkoleniowych.

 

Zanim jednak Kulesza i Koźmiński wystartowali w wyborach, musieli zdobyć 15 piłkarskich rekomendacji wystawianych przez 16 związków wojewódzkich, 18 klubów ekstraklasy i 18 pierwszej ligi. Każde z nich może poprzeć jedną osobę, dwie lub nie udzielić żadnej rekomendacji. Kulesza poinformował, że złożył w PZPN aż 40 rekomendacji. Koźmiński nie ujawnia takich informacji, ale nieoficjalnie jest mowa o liczbie 25.

CZYTAJ TAKŻE:

Ostateczne decyzje musiały zapaść na zjeździe PZPN, a ten odbył się w środę. Delegaci mieli do dyspozycji 118 głosów, a do zwycięstwa któremuś z kandydatów potrzeba 60. Komentatorzy przewidywali wygraną Kuleszy i jak widać, nie pomylili się. Otrzymał 92 głosy, a Koźmińskiego poparło 23 delegatów.

Cezary Kulesza - urodził się 22 czerwca 1962 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Karierę piłkarską rozpoczynał w Gwardii Białystok. W kolejnych latach występował w Olimpii Zambrów, Mławiance Mława, Jagiellonii Białystok, RFC Aubel, MZKS Wasilków i Supraślance Supraśl. Na poziomie ekstraklasy w barwach Jagiellonii rozegrał czternaście spotkań.

- Po zakończeniu kariery piłkarskiej Cezary Kulesza założył wytwórnię fonograficzną Greenstar, skupiającą największe gwiazdy polskiej muzyki tanecznej (disco, dance-pop, disco polo). Działał również w branży nieruchomości i hotelarskiej. W 2008 roku objął funkcję prokurenta Jagiellonii Białystok, a dwa lata później został prezesem zarządu klubu ze stolicy Podlasia.

- informuje PZPN i dodaje, że w Kulesza, czerwcu tego roku, złożył rezygnację z funkcji prezesa Jagiellonii.

Podczas zjazdu dokonano także wyborów nowych wiceprezesów. Tutaj powody do radości może mieć szef Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Mieczysław Golba. Został on bowiem wiceprezesem do spraw zagranicznych.

Pozostali wiceprezesi:

  • ds. organizacyjnych i finansowych: Henryk Kula (baron śląskiego ZPN)
  • ds. szkolenia: Maciej Mateńko (baron zachodniopomorskiego ZPN)
  • ds. piłkarstwa profesjonalnego: Wojciech Cygan (prezes Rakowa Częstochowa, kiedyś GKS-u Katowice a także 1.Ligi)
  • ds. piłkarstwa amatorskiego: Adam Kaźmierczak (baron łódzkiego ZPN)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy