Reklama

Jest decyzja! Koniec sezonu w 4 lidze oraz klasach 0, A, B i C

Opublikowano:
Autor:

Jest decyzja! Koniec sezonu w 4 lidze oraz klasach 0, A, B i C - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z decyzjami prezesów poszczególnych wojewódzkich związków piłki nożnej wszystkie rozgrywki seniorskie w czwartej lidze i niższych klasach rozgrywkowych, a także rozgrywki młodzieżowe prowadzone przez wojewódzkie związki zostały odwołane.

Czwartkowe posiedzenie prezesów 16 wojewódzkich związków piłki nożnej potwierdziło to o czym mówiło się od dawna. Nie będzie kontynuacji sezonu 2019/2020 w czwartej lidze oraz niższych klasach rozgrywkowych i ligach młodzieżowych. Wszystko przez pandemię koronawirusa.

Prezesi zdecydowali, że w niższych ligach nie będzie spadków, natomiast awanse tak. Sezon zostaje zakończony, a wszystkie rozegrane mecze zostają uznane. Poniżej aktualna tabela podkarpackiej czwartej ligi za portalem 90minut.pl. Awans do trzeciej ligi ma tym samym KS Wiązownica.

- Kontynuowanie rozgrywek byłoby naprawdę trudne dla tych klubów, bo np. byłby obowiązek testów na koronawirusa, by wrócić do gry, a to już jest naprawdę spory koszt. My więc od początku chcieliśmy, by decyzja była właśnie taka.

- powiedział dla portalu nowiny24.pl Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzje odnośnie rozgrywek trzeciej ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek, 12 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE