Reklama

IV Bieg Uniwersału Połanieckiego. Na starcie mnóstwo osób z całego Podkarpacia [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport 10 kilometrów — tyle mierzyła trasa biegu, którą pokonało blisko 100 osób, zarówno z okolicy jak i całego kraju. W Połańcu już po raz czwarty odbył się Bieg Uniwersału Połanieckiego. Na starcie było mnóstwo z całego Podkarpacia. Zobaczcie zdjęcia.

W minioną, 21 maja, niedzielę odbył się IV Bieg Uniwersału Połanieckiego i marsz nordic walking w miejscowości Ruszcza. Bieg rozpoczął się i zakończył przy Kopcu Kościuszki. Trasa biegowa liczyła 10 km, a marsz Nordic Walking liczył 8 km.

W biegu wystartowało blisko 80 zawodników w różnym wieku z całej Polski. Przed rozpoczęciem biegu i marszu odbyła się rozgrzewka prowadzona przez trenera personalnego i instruktora fitness. Głównym organizatorem Biegu Uniwersału Połanieckiego było Stowarzyszenie Running Połaniec, każdy otrzymał pamiątkowy medal i statuetkę. 

- Bieg Uniwersału Połanieckiego to promocja połanieckiej tradycji kościuszkowskiej połączona z popularyzowaniem biegania i nordic walking jako formy aktywnego wypoczynku. - opowiadają organizatorzy.

Start zawodników został podzielony, najpierw wystartowali biegacze, a chwilę później uczestnicy marszu Nordic Walking. Pierwszą osobą, która pokonała trasę biegową, był Damian Noga z Kłody (gmina Rytwiany), zaliczając czas 33 minut i 19 sekund. Wśród kobiet, najlepsza okazała się Agnieszka Matysiak z Tarnobrzega, która przebiegła dystans 10 km w czasie 44 minut i 47 sekund. 

W ramach imprezy odbył się również marsz Nordic Walking, gdzie najszybszymi uczestnikami byli: Jakub Tomczyk z Huty Komorowskiej z czasem 52 min i 32 sekundy oraz Monika Olchowska z Mielca z czasem 57 minut i 38 sekund.

Organizatorzy zapewnili profesjonalne oznakowanie i zabezpieczenie trasy przez druhów z OSP Połaniec, OSP Ruszcza, OSP Tursko Małe oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Imprezę wspierało Centrum Kultur i Sztuki w Połańcu, które zadbało o muzykę i nagłośnienie.

Artykuł pochodzi z portalu korso.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy