eWinner 2. Liga: Wisła Puławy "zatopiła" Siarkę Tarnobrzeg. Bolesna porażka podopiecznych Sławomira Majaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sport Pierwsza porażka w drugiej lidze stała się faktem. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali 2:4 z Wisłą Puławy i trzeba przyznać, że całkowicie zasłużenie. Ostatnie 30 minut spotkania odbywało się w arcytrudnych warunkach atmosferycznych.

Kibice tarnobrzeskiej Siarki po cichu liczyli na to, że ich drużyna zgarnie kolejny komplet punktów. Tym bardziej, że już po 120 sekundach gry było 1:0 dla zielono-czarno-żółtych. Szymon Lewicki dostrzegł Cezarego Stańczyka, który szybko ruszył do kontry. Pomocnik tarnobrzeżan uderzył mocno i precyzyjnie, a piłka znalazła się w siatce gości.

Drużyna Mariusza Pawlaka szybko jednak zdominowała miejscowych, którzy mieli duże kłopoty. Efekt: dwa trafienia Dawida Retlewskiego. Trener Majaka szybko zaczął zmieniać zawodników i trzeba przyznać, że było wprowadzenie Marcela Tyla oraz Krzysztofa Zawiślaka dało efekt, a Siarkowcy wyrównali jeszcze przed przerwą (główka Lewickiego). W drugiej połowie Siarka próbowała przejąć inicjatywę i wtedy... straciła dwie bramki. Na początek Pawło Czmełenko sfaulował w polu karnym jednego z piłkarzy "Dumy Powiśla", a sędzia podyktował "jedenastkę". Po chwili było już 4:2, a trzecie trafienie zanotował Retlewski.

Ostatnie 30 minut piłkarze rozegrali w trakcie ulewy i burzy. Siarka miała swoje okazje, ale Piotr Zieliński nie dał się pokonać. - Oczywiście biorę odpowiedzialność za pierwszą jedenastkę, którą wystawiłem do gry. Cały czas uczymy się tej ligi - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej trener Siarki, Sławomir Majak.

SPRAWDŹ, CO PO MECZU POWIEDZIELI TRENERZY OBU EKIP:

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu - KLIKNIJ TUTAJ

SIARKA TARNOBRZEG - WISŁA PUŁAWY 2:4 (2:2)

Bramki: Cezary Stańczyk 2, Szymon Lewicki 44 - Dawid Retlewski 13, 37, 66, Krystian Puton 60 (k).

Siarka: 23. Piotr Pietryga - 14. Pawło Czmełenko (72, 77. Paweł Rogala), 11. Marcin Stefanik, 30. Kacper Józefiak - 3. Cezary Stańczyk (75, 18. Piotr Cichocki), 25. Szymon Kaliniec, 16. Wojciech Bieniarz (28, 6. Marcel Tyl), 10. Lukáš Hrnčiar (28, 13. Krzysztof Zawiślak), 7. Ołeksandr Jacenko (46, 9. Dawid Bałdyga), 20. Bartosz Sulkowski - 5. Szymon Lewicki.

Wisła: 12. Piotr Zieliński - 27. Dominik Cheba, 18. Łukasz Wiech, 3. Robert Majewski, 37. Oskar Przywara - 19. Ednilson Furtado (89, 80. Dominik Banach), 42. Maciej Kona, 7. Krystian Puton, 26. Damian Kołtański (77, 48. Mateusz Kaczmarek), 91. Mateusz Klichowicz (77, 10. Josiño) - 11. Dawid Retlewski.

Żółte kartki: Czmełenko, Rogala, Zawiślak - Majewski, Wiech, Ednilson Furtado.

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).